Liverpool je na Anfieldu ostao bez bodova protiv Lyona, a Delgado je zabio u 91. minuti za 2-1...

Lyon je praktično izbacio Liverpool iz osmine finala Lige prvaka, jer Redsi su nakon poraza u 2. kolu od Fiorentine, izgubili i kod kuće od Lyona. Iako su Redsi poveli pogotkom Benayouna, francuski predstavnik uspio je preokrenuti rezultat u drugom dijelu i odnijeti vrlo vrijednu pobjedu s Anfielda.

Kada se činilo da će obje momčadi osvojiti po bod, igrači Lyona uspjeli su kreirati odličnu akciju koju je realizirao Delgado. Redsi su u utakmicu ušli bez prvog strijelca momčadi Fernanda Torresa, ali i nakon 25. minuta ostali bez kapetana Gerrarda, koji je morao napustiti igru zbog ozljede.

No, to nije omelo Liverpool da dođe do prvog pogotka na utakmici, jer su igrači francuskog doprvaka bili prepasivni u napadu. Ali, zato su u nastavku podigli tempo igre i krenuli po izjednačenje, a na kraju osvojili i sva tri boda te vjerojatno poslali igrače Rafe Beniteza u borbu za Europsku ligu.

Liga prvaka, 3. kolo, rezultati:

Skupina E

Liverpool - Lyon 1:2 (Benayoun 41 / Gonalons 72, Delgado 90+1)

Debrecen - Fiorentina 3:4 (Czvitkovics 2, Rudolf 28, Coulibaly 88 / Mutu 6, 20, Gilardino 10, Santana 37)

Skupina F

Barcelona - Rubin Kazan 1:2 (Ibrahimović 48 / Ryazantsev 2, Gokdeniz Karadeniz 73)

Inter M. - Dinamo Kijev 2:2 (Stanković 35, Samuel 47 / Mikhalik 5, Lucio (o.g.) 40)

Skupina G

Rangers - Unirea U. 1:4 (Ricardo Vilana (o.g.) 2 / Bilasco 32, Lafferty (o.g.) 49, McCulloch (o.g.) 59, Brandan 65)

Stuttgart - Sevilla 1:3 (Elson 74 / Squillaci 23, 72, Jesus Navas 55)