Londonski Chelsea startao je trijumfom na početku nove sezone Lige prvaka i time najavio pohod na krunu koju nikad nije osvojio…

Carlo Ancelotti na čelu Chelseaja još uvijek ne zna za poraz. Otkad je stigao u klub sa Stamford Bridgea bilježi same pobjede u Premiershipu, a osvojio je i tri boda na početku Lige prvaka. Igra Ambramovičevih 'igrački' ne oduševljava kao ni prethodih sezona, no rezultati su ono što se broji i trofejni talijanski stručnjak toga je svjestan.

Protiv Porta Ancelotti nije mogao računati na kažnjene Drogbu i Bosingwu, no imao je dovoljno zvijezda u sastavu za osiguravanje dominacije na terenu. Chelsea je svih 90 minuta bio bolja momčad, imao veći posjed lopte i u 48. minuti golom Anelke okrunio svoju dominaciju te do kraja sigurno čuvao prednost.

U sastavu domaćih posebno se istakao srpski branič Ivanović, koji je odličnim centaršutevima hranio napadače 'plavih', a dobar je bio i Nicolas Anelka. Francuz zabija kad je najvažnije u posljednje dvije sezone i izvrsno je zamijenio Drogbu. Porto nije bio bezopasan u ovom dvoboju, imao je Hulk nekoliko solidnih šuteva koje je Čeh pobranio. No, najbolji kod Portugalaca definitivno je bio vratar Helton koji je čuda branio, a posebno nas je oduševio kad je skinuo šut Maloude glavom nevjerojatnim refleksom. Fernando je pak dobio crveni karton u sudačkoj nadoknadi.

Tako je Chelsea započeo svoj novi pohod na osvajanje Lige prvaka, trofeja koji im je posljednje dvije sezone na nevjerojatan način izmicao. Sezona je tek počela, trebat će Ancelottiju još puno ovakvih pobjeda…

Rezultati 1. kola Lige prvaka:

Skupina A:

Juventus - Bordeaux 1:1 (Iaquinta 63 / Plašil 75)

Maccabi Haifa - Bayern 0:3 (Van Buyten 64, Muller 86, 88)

Skupina B:

Wolfsburg - CSKA Moskva 3:1 (Grafite 36, 41, 86 / Dzagaev 76)

Bešiktaš - Manchester United 0:1 (Scholes 77)

Skupna C:

Zurich - Real Madrid 2:5 (Margairaz 64, Aegerter 65 / Ronaldo 27, 88 Raul 34, Higuain 45+1, Gutti 90+3)

Marseille - Milan 1:2 (Heinze 48 / Inzaghi 28, 74)