Nogometaši njemačkog Sttutgarta pokazali su snagu u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka protiv rumunjske Temisoare. Trijumfom 2:0 u Temišvaru sve su riješili i prije uzvrata u Stuttgartu.

Rumunjska Temisoara bila je veliki hit 3. pretkola Lige prvaka, u kojem je izbacila prošlosezonskog osvajača Kupa UEFA, ukrajinski Šahatar. Nakon takvog skalpa mnogi su smatrali da će Rumunji namučiti i njemački Sttutgart, koji je uoči sezone prodao svog najboljeg napadača Marija Gomeza. No, to se nije dogodilo.

Iako bez Gomeza, Stuttgart pojačan Hlebom i Pogrebnjakom posao je u Temišvaru riješio već u prvom poluvremenu. U razmaku od samo dvije minute gosti su zabili dva pogotka: prvi iz penala u 28. minuti, strijelac je bio Gebhart, da bi u 30. i Hleb zabio te time dotukao Rumunje koji se do kraja susreta nisu oporavili.

Iako je Temisoara imala inicijativu, veći posjed lopte, prevlast u kornerima i broju udaraca na gol protivnika, na kraju Stuttgart, koji je bio daleko konkretnijij, izlazi kao veliki pobjednik ovog dvoboja i u uzvrat sljedeći tjedan ulazi kao apsolutni favorit za ukupnu pobjedu.