Liga prvaka: Šahtar se izvukao, Celtic izgubio kod kuće

Nogometaši rumunjske FC Timişoare kreirali su najveće iznenađenje u prvim dvobojima trećeg pretkola Lige prvaka. Imali su u Donjecku 2-1 protiv Šahtara do 86. minute...

Završilo je 2-2, nakon što je Brazilac Fernandinho izjednačio četiri minute prije kraja.

Pobjednici prošlosezonskog izdanja Kupa UEFA-e dominirali su dvobojom, ali su rumunjski prvaci dva puta dolazili u vodstvo preko Bucura. Za tjedan dana u Temišvaru stoga Šahtaru neće biti lako.Darijo Srna angažirano je, kao i uvijek, odigrao za ukrajinski sastav svih devedeset minuta.

Odličan je rezultat u Zürichu kod istoimenoga švicarskog prvaka ostvario najbolji slovenski klub, Maribor. Slavili su Slovenci 3-2 pobjedu golom Zorana Pavloviča, nekad slovenskog reprezentativca i veznjaka Dinama, u 50. minuti, Isti je igrač u 82. minuti propustio realizirati penal. Za Maribor nije nastupio mladi hrvatski reprezentativac Dejan Školnik.

Loše je natjecanje počeo škotski Celtic. Sastav iz Glasgowa na domaćem je travnjaku izgubio od moskovskog Dinama 1-0 golom Kokorina iz sedme minute.

Partizan je izbubio na Cipru 2:0 od APOEL-a, dok je Olympiacos bez problema prošao kroz Bratislavu pobjedivši Slovan s 2:0.

Sve rezultate prvih utakmica 3. pretkola Lige prvaka pogledajte OVDJE!