Liga prvaka: Anderlecht isprašio Turke, Pao poražen u Pragu

Sparta, našeg Manuela Pamića, pobijedila je u Pragu Galinovićev i Rukavinin Panathinaikos, dok je belgijski Anderlecht 'petardom' ispratio turski Sivasspor u prvim utakmicama 3. pretkola Lige prvaka.

Naime, Anderlecht se uvjerljivo i rezultatski lako obračunao sa Sivassporom svladavši ga u konačnici 5-0 i praktički ugasivši mu svaku nadu da u uzvratu nadoknadi taj rezultat. Već je na poluvremenu bilo 3-0 za domaćina koji je poveo pogotkom Toma De Suttera u 17. minuti. Isti je igrač postigao gol u 76. za 4-0, a u međuvremenu su se na listu strijelaca stigli upisati Mbark Boussoufa i Thomas Chatelle. Konačan rezultat je u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio Nicolas Frutos.

Sparta je, uz svih 90 minuta Manuela Pamića, s 3-1 svladala Panathinaikos, čiju je mrežu čuvao Mario Galinović. Holenda u 26. i Vaček u 32. minuti postavili su rezultat s kojim se otišlo na odmor, a kojeg je u 67. minuti utakmice uspio smanjiti Salpingidis. Treću kapitulaciju Galinovića potpisao je Kalouda u 86. Ante Rukavina nije konkurirao za grčki sastav. Recimo i to da je Cisse u 35. minuti promašio udarac s bijele točke kojim bi smanjio na 2-1 u 35. minuti susreta.

Uzvratne utakmice ovi će suparnici odigrati 4. kolovoza.

Liga prvaka, prve utakmice 2. pretkola:

Baku - Levski 0-0
Aktobe - Maccabi Haifa 0-0
Sparta - Panathinaikos 3-1 (Holenda 26, Vacek 32, Kalouda 86 / Salpingidis 67)
Anderlecht - Sivasspor 5-0 (De Sutter 17, 76, Boussoufa 22, Chatelle 32, Frutos 90+2)