Fiorentina je u 2. kolu skupine E Lige prvaka ostvarila veliku pobjedu protiv Liverpoola na domaćem terenu zahvaljujući golovima Crnogorca Stevana Jovetića, dok je u drugom susretu Lyon pregazio Debrecen u gostima rezultatom 4:0.

Nakon slabog ulaska u novu sezonu, Benitezov Liverpool u posljednjih je nekoliko tjedana uhvatio formu i nanizao nekoliko pobjeda, a Torres postao vodeći strijelac Premiershipa. No, na gostovanju u Firenzi u 2. kolu Lige prvaka Redsi su opet pokazali jedno blijedo lice te zasluženo izgubili, čime su doveli u pitanje plasman u osminu finala elitnog klupskog nogometnog natjecanja.

Junak dvoboja bio je mladi crnogorski napadač Stevan Jovetić, koji je s dva pogotka u 28. i 37. minuti okrunio dominaciju Viola na terenu u prvom poluvremenu. U prvih 45 minuta ugledni gosti nisu napravili apsolutno ništa i našli su se u velikom zaostatku kojeg više nisu mogli nadoknaditi. U drugom dijelu Redsi su zaigrali bolje, nanizali nekoliko prilika, no nije to bio dan Torresa i društva pa se Liverpool poražen vraća iz Italije.

U drugoj utakmici skupine E nije bilo iznenađenja. Mađarski Debrecen na domaćem terenu nije bio u stanju pružiti dostojan otpor moćnom francuskom Lyonu, koji ove sezone igra izvrstan nogomet, na krilima Pjanića, Govoua i Lisandra Lopeza.

Katastrofa Mađara započela je već u 2. minuti, kada je nakon kornera Pjanića Kallstrom zabio za 0:1 iz voleja. Utakmica je riješena već u 13. minuti, jer tada se Miralem Pjanić upisao u listu strijelaca golom iz slobodnjaka, da bi deset minuta kasnije BIH reprezentativac još jednom asistirao iz kornera, ovaj put za Govoua, koji zabija za 0:3. Pobjedu je okrunio Gomis golom u 51. minuti, za totalni potop Debrecena.

U skupini E vodi Lyon s 6 osvojenih bodova, a slijede ga Liverpool i Fiorentina s po 3, dok Debrecen nema bodova i teško može izbjeći posljednje mjesto.

Napomena: u članku priloženi video materijali mogu se gledati isključivo u Hrvatskoj, dok čitateljima iz drugih zemalja nisu dostupni zbog ograničenih prava prikazivanja. Hvala na razumijevanju.