Rekord nokaut faze

Bayern demolirao Basel s nevjerojatnih 7:0: Gomez umalo sustigao Messija!

Teško je švicarski prvak Basel, dosad najugodnije iznenađenje u Ligi prvaka, stradao na gostovanju kod Bayerna u uzvratnoj utakmici osmine finala.

Ukupno su Bayernovi nogometaši protiv Basela slavili također 7-1. Istim su rezultatom prošlog vikenda s Allianz Arene ispratili Hoffenheim.

Četiri gola za Bavarce je zabio Mario Gomez, od čega tri iz prostora od pet metara od gola suparničkog vratara. Zabio je ove sezone iz blizine sedam golova od 10 ukupno. Drugi je najbolji strijelac Lige prvaka ove sezone iza Lionela Messija s 12 postignutih pogodaka, a postao je također prvi Nijemac u povijesti koji je u Ligi prvaka zabio četiri gola.

Bayern je postao četvrta momčad, poslije Valencije, Lyona i Barcelone, koja je ove sezone u Ligi prvaka zabila sedam golova u jednoj utakmici. Jedna od žrtava, protiv Lyona, bio je zagrebački Dinamo.

Švicarci su od početka do kraja utakmice u Münchenu djelovali kao trećerazredna momčad. Bayern nije posustajao. Na poluvremenu je bilo 3-0.

Franck Ribery izludio je svog čuvara Markusa Steinhöfera na desnoj strani obrane gostiju. Asistirao je za tri Gomezova pogotka zaredom, od 4-0 do 6-0. Arjen Robben dodao je dva gola i jednu asistenciju. Umjesto Riberyja u 79. je minuti u igru ušao Danijel Pranjić. Ivica Olić do kraja je utakmicu odgledao s klupe. (TS)