Glavna njemačka uzdanica u Ligi prvaka, minhenski Bayern, započeo je svoj pohod na europski vrh uvjerljivim trijumfom 3:0 na gostovanju u Haifi, dok je Juve uzeo tek bod protiv Bordeauxa.

Nakon slabog starta sezone koji je kulminirao porazom protiv Mainza, Van Gaalov Bayern polako se diže, i u posljednje tri utakmice Bavarci su zabili čak 11 golova.

Protiv neugodnog Maccabija u Haifi nastavio se uspon Bayerna, iako je moglo biti i drukčije, jer u prvom poluvremenu dobre je gol prilike imala izraelska momčad, no iskustvo je prevagnulo u nastavku, kada su Bavarci okrunili veći posjed lopte golovima Van Buytena u 64. minuti te veznjaka Mullera u 85. i 88. minuti.

U na kraju uvjerljivom trijumfu Van Gaalove momčadi sudjelovali su i hrvatski nogometaši Danijel Pranjić i Ivica Olić, koji su startali u prvih 11, no nisu se upisali u listu strijelaca, iako su obojica imali dobre prilike u prvom dijelu.

Za Bayern pravi izazovi tek slijede: talijanski lisci iz Torina i francuski prvak Bordeaux, koji su u međusobnom okršaju u Italiji odigrali 1:1. Falio je Staroj Dami ozlijeđeni najbolji igrač Diego, i to se osjetilo na terenu, jer su gosti trebali uvjerljivo voditi već u prvom poluvremenu. No, u poznatom talijanskom stilu Juve se naizgled izvukao golom Iaquinte u 63. minuti. Ipak, Francuzi se nisu predali i zgoditkom Plašila u 75. minuti stigli do zasluženog boda.

Skupina A ostaje potpuno otvorena nakon prvog kola.