Nakon pobjede kod kuće protiv Lyona u 5. kolu skupine E, Fiorentina je osigurala plasman u osminu finala Lige prvaka, dok se Liverpool oprostio unatoč pobjedi u gostima kod Debrecena.

Za Benitezov Liverpool nije bilo milosti u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Nakon poraza od Fiorentine i Lyona, u 5. kolu nisu se Redsima poklopili rezultati i na proljeće će morati svoju eurosezonu nastaviti u Europskoj ligi, a ne Ligi prvaka.

Liverpool je uoči odlučujuća dva kola gubio 5 bodova za Fiorentinom i trebao mu je barem remi Viola s Lyonom u Firenzi, ili poraz, da bi ostali u igri za osminu finala. No, to se nije dogodilo. Talijani su od prve minute jurnuli u napad i već do 12. minute dvaput pogodili stativu: prvo je Santana sjajno ukrotio loptu prsima pa opalio iz voleja no vratnica se ispriječila na putu do gola, da bi već u sljedećoj akciji Gilardino nakon kornera također pogodio okvir gola.

Dominantna Fiorentina povela je u 28. minuti, nakon što je Cissokho nespretno sapleo Marchionnija u prilično bezopasnoj situaciji blizu golaut linije, a sudac je pokazao na bijelu točku. Penal je u pogodak pretvorio Vargas i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Iako bez Jovetića i Mutua, Fiorentina je nastavila dominirati, a gosti iz Francuske definitivno nisu ginuli na terenu, svjesni da su svoje mjesto među 16 najboljih već izborili.

U drugom dijelu ušao je u igru Lisandro Lopez, Pjanić je imao dobar udarac s ruba kaznenog prostora za goste i imao je Lyon inicijativu u samoj završnici, no Talijani su u svom stilu očuvali prednost i stigli do zasluženih bodova. U samoj završnici Frey je obranio čisti zicer Lisandru...

Za to vrijeme Liverpool je odrađivao posao u Mađarskoj, usput se nadajući da će Lyon ostati neporažen u Firenzi, kao što je ostao u Liverpoolu. No, to se nije dogodilo. Ipak, to nije spriječilo Redse da upišu tri boda u Budimpešti protiv solidne momčadi Debrecena.

Benitezova momčad nastupila je bez Fernanda Torresa, a u prednost je došla već u 4. minuti, kada je Francuz Ngog zabio za 0:1. Engleska ekipa apsolutno je dominirala na terenu, imala premoć u posjedu lopte, no Debrecen se nije osramotio, kao niti u jednoj utakmici ovosezonske Lige prvaka. Momčad s najmanjim budžetom u natjecanju stvorila je nekoliko solidnih prilika i zaprijetila izjednačenjem, no Redsi su ipak bili ti koji su bili bliži drugom golu. Trijumf 1:0 u Mađarskoj definitivno neće utješiti Gerrarda i društvo, ali time su barem osigurali nastavak europske sezone, ako ništa, bar u Europskoj ligi.

Nakon pet odigranih kola vodstvo je u skupini E preuzela Fiorentina, koja ima 12 bodova, dok Lyon na drugom mjestu s 10 bodova ostaje nedostižan Liverpoolu sa 7, zbog boljeg međusobnog omjera. Debrecen je zadnji bez boda, ali sigurno jako sretan što je imao prilike igrati u ovako jakoj skupini.

U posljednjem kolu igraju Liverpool i Fiorentina na Anfieldu, a Debrecen se oprašta od Europe gostovanjem kod Lyona.