Engleski mediji: Eduardo iz zločinca u heroja

Engleski mediji podrobno su popratili nastup hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silve u dvoboju Standarda iz Liegea i Arsenala u 1. kolu skupine H Lige prvaka...

Nogometaši Arsenala na kraju su slavili 3-2 golom Eduarda u 81. minuti unatoč činjenici da su već u petoj minuti imali veliki zaostatak od 0-2.

'Eduardo uvijek zabije golove u najvažnijim trenucima. To je jako zadovoljavajuće za njega kao i za nas u momčadi', rekao je Danac Nicklas Bendtner, Eduardov suigrač iz vrha napada Arsenala, koji je zabio za smanjenje vodstva Standarda u 45. minuti.

'Eduardo je zapečatio nevjerojatan Arsenalov povratak i konačnu pobjedu sinoć pobjedničkim golom u utakmici koju je mogao, neki kažu i trebao, propustiti', piše Daily Express jasno aludirajući na poništenu UEFA-inu kaznu od dvije utakmice zabrane igranja radi 'simuliranja' u pretkolu protiv Celtica nakon čega se podigla velika medijska prašina.

'Eduardo je podigao Topnike Arsenea Wengera nakon burnog tjedna i teškog poraza od Manchester Cityja i svih repova koji su ostali nakon utakmice, te donio momčadi pobjednički start u Ligi prvaka', nastavlja engleski list.

'Eduardo je prerastao iz zločinca u heroja sinoć, samo dva dana nakon što mu je UEFA ukinula suspenziju radi simuliranja. U uzbudljivoj i kontroverznoj utakmici u Liegeu napadač je prouzročio Topnicima najgori mogući start utakmice (greška kod vodećeg gola Standarda u 2. minuti, op.a.), a potom im omogućio najbolji mogući završetak', piše Daily Star.

Taj je list kao i svi ostali najveći engleski listovi, poput The Suna, Guardiana, Mirrora i Telegrapha, prenio hvalospjeve Arsenalovog trenera Arsenea Wengera na Eduardov račun.