Eduardo okrunio veliki preokret Topnika!

Arsenal je odigrao uzbudljivu utakmicu protiv Standarda i preokrenuo 0:2, a Dudu je zabio odlučujući gol. Trijumfalan je bio i Olympiacos...

Arsenal je protiv Standarda doživljavao pravu dramu. Naime, Belgijanci su šokirali igrače trenera Wengera, i nakon samo pet minuta vodili već 2-0. Prvi pogodak pao je nakon što je Mangala uspio s ruba 16-erca opaliti i pogoditi donji desni kut gola. Nije prošla ni minuta i stigao je novi šok za englesku momčad.

Gallas je napravio prekršaj za 11-erac, a Jovanović je bio siguran realizator za visoku prednost Standarda. Sve je ličilo na pravu senzaciju, ali ipak se Arsenal uspio malo oporaviti do poluvremena i iz prvog ozbiljnog napada zabiti za 2-1. Strijelac je bio Bendtner u posljednjoj minuti prvoga dijela.

Nastavak je ponudio nešto drukčiju sliku. Arsenal je uspio izjednačiti i na kraju čak preokrenuti rezultat u svoju korist, te uzeti sva tri boda. Drugi pogodak za Topnike postigao je Vermaelen. No, čovjek odluke postao je naš Eduardo, koji je u 81. minuti iskoristio jednu šansu u petercu i zabio odlučujući zgoditak za 3:2.

Wenger ipak može biti zadovoljan jer njegova ekipa kući odlazi s maksimalnim učinkom, a od samog starta utakmice su plesali po rubu. A Eduardo se prolongirao u junaka susreta.

U drugoj utakmici skupine grčki Olympiacos je odigrao jednu tvrdu utakmicu protiv nizozemskog AZ Alkmaara. Nije to bila prava ljepotica, ali uporni Grci su uspjeli izvući krucijalnu pobjedu na startu Lige prvaka. Jedini pogodak na utakmici djelo je Torosidisa.

Iako su gosti imali veći posjed lopte, uz fanatičnu publiku u Pireju, teško je bilo zadržati povoljan rezultat. Tako je momčad Božidara Bandovića stigla do tri boda i krenula s velikim samopouzdanjem u nastavak natjecanja.