Iako je pogotkom Džeke vodio na gostovanju u Moskvi, Wolfsburg je na kraju izgubio od CSKA i tako zakomplicirao borbu za drugo mjesto u skupini B Lige prvaka.

Nogometaši Wolfsburga bili su blizu osiguranju plasmana među 16 najboljih u Ligi prvaka. U 5. kolu skupine B vodili su 'Vukovi' na stadionu Lužnjiki u Moskvi protiv CSKA, za prolaz im je bio dovoljan i remi, no na kraju su izgubili i tako dopustili rivalima iz Rusije da se s njima izjednače na tablici grupe uoči zadnjeg kola.

Iako je CSKA bio apsolutno bolja momčad na terenu, Wolfsburg je bio taj koji je poveo u 19. minuti, nakon što je jednu dobro izvedenu kontru Edin Džeko pretvorio u pogodak. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, iako su domaći imali pregršt prilika vratiti se u utakmicu.

Ipak, Rusi se nisu predavali i u samo osam minuta potpuno su preokrenuli susret, od 58. do 66. minute. Prvo je Necid glavom izjednačio na 1:1, da bi ubrzo najbolji igrač utakmice, srpski reprezentativac Miloš Krasić silovitim udarcem iz daljine rasparao gostujuću mrežu i donio pobjedu CSKA.

Do kraja dvoboja domaća momčad jurila je novi pogodak koji bi ih na ljestvici skupine B gurnuo ispred Wolfsburga, ali promjena rezultata više nije bilo.

Budući da je United već osigurao prolaz u utakmicu s Bešiktašom ušli su vrlo opušteno i s totalno pomlađenom momčadi. Priliku su od početka dobili Gibson, Macheda, Welbeck, Obertan, Rafael, a od prvih 11 jedino je zaigrao Vidić. Turci su to iskoristili i u 20. minuti poveli pogotkom Tella. Do kraja se rezultat nije mijenjao. Zanimljivo ovo je prvi domaći poraz Uniteda u Ligi prvaka nakon 8 godina.

>> Tablice i rezultati Lige prvaka

Kolo prije kraja skupine B Manchester United je prvi sa 10 bodova,  Wolfsburg i CSKA imaju po 7 bodova, Bešiktaš 4. Nijemci su u prednosti pred Rusima zbog boljeg međusobnog omjera. Podsjetimo, dobili su 'Vukovi' Ruse 3:1 u Wolfsburgu.

U zadnjem kolu Wolfsburg igra doma protiv Manchester Uniteda, CSKA ide u goste Bešiktašu. Sve ostaje i dalje apsolutno otvoreno...