Dva isključenja, dva obranjena 11-erca i pobjeda Bordeauxa

Bordeaux je na stadionu Chaban Delmas pobijedio Bayern s 2-1, dok je Juventus u Torinu svladao Maccabi Haifu s 1-0 u utakmicama 3. kola Lige prvaka u skupini A...

Vrlo uzbudljiva bila je utakmica između Bordeauxa i Bayerna, u kojoj je Danijel Pranjić za goste igrao od 74. minute, dok Ivica Olić, dakako nije konkurirao za momčad Bavaraca zbog ozljede. Bayern je poveo već u šestoj minuti, iako ne baš nekom svojom osobito velikom zaslugom. Badstuber je izveo korner s desne strane, na skok je krenuo Van Buyten, ali nije uspio zakvačiti loptu. Učinio je to, međutim, domaći branič Michaël Ciani, koji je nespretno nogom proslijedio loptu u mrežu svog vratara Carrassa.

>> Milan šokirao 'kraljevski klub' usred Madrida!

>> VIDEO: Senzacije, preokreti, prekrasni potezi, autogolovi

Međutim, Bordeauxov 25-godišnji branič iskupio se za svoj kiks u 27. minuti, i to na spektakularan način. Ovoga puta je Bordeaux imao korner s desne strane, a Ciani je fenomenalnim udarcem petom uspio zabiti gol i izjednačiti na 1-1. Tri minute kasnije, Bayern je ostao s desetoricom na terenu. Thomas Müller zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton zbog brutalnog prekršaja na Chalmeu.

Bordeaux je do vodstva stigao u 40. minuti. Na ubacivanje Wendela odlično je reagirao Planus, vješto iz blizine skrenuo loptu u lijevi gornji kut vratara Butta. Bordeaux je u 65. minuti mogao zaključiti utakmicu. Bayernov vratar Butt sasvim nepotrebno se poigravao s loptom, pritrčao je Chamakh i oduzeo mu je, a onda ga je Butt oborio i skrivio kazneni udarac. Međutim, Butt se iskupio obranivši udarac Yoanu Gourcuffu, koji je dobio još jednu priliku nakon što je prihvatio odbijenu loptu, ali je šutirao pored gola. Kazna je umalo stigla u 72. minuti kada je Luca Toni, koji je dobio šansu od prve minute, pogodio stativu.

Bordeaux je u 88. minuti uspio propustiti i drugi kazneni udarac! Van Buyten je u kaznenom prostoru oborio Chamakha, zbog čega je belgijski branič zaradio i crveni karton, ali Butt je obranio i drugi penal, ovoga puta je izvođač bio Jussie.

Juventus je u Torinu minimalno pobijedio Maccabi Haifu, a pogodak vrijedan tri boda za 'staru damu' dogodio se u 47. minuti. Diego izveo slobodni udarac s lijeve strane, Chiellini iz neposredne blizine glavom doveo Juventus u vodstvo. Gostujući igrač Dutra, koji je ušao u igru u 57. minuti, samo 11 minuta kasnije dobio je izravni crveni karton zbog grubog prekršaja, pa su Torinezi drugi dio nastavka igrali s igračem više na terenu. Camoranesi je u 84. minuti mogao povećati vodstvo domaćina, ali je pogodio stativu.

Bordeaux je pobjedom protiv Bayerna obavio sjajan posao, te predvodi ljestvicu sa 7 bodova. Juventus je drugi s 5 bodova, Bayern treći sa četiri, dok Maccabi Haifa nije osvojio niti jedan bod.