APOEl dobro prošao

Dominantni Lyon teškom mukom svladao Ciprane

Lyon na svom Gerlandu pobijedio u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ciparski APOEL 1-0...

Francuska momčad je na Gerlandu pobijedila APOEL iz Nicosije 1-0 pogotkom 20-godišnjeg napadača Alexandrea Lacazettea u 58. minuti. Zabio je mladi francuski reprezentativac nakon solo-prodora svoj peti pogodak u petom nastupu zaredom za momčad Remija Gardea.

Lyon je dominirao terenom. Jedini su udarac prema golu gosti imali pred sam kraj utakmice kada je iz daljine lijevom nogom kvalitetno pucao Gustavo Manduca, no Hugo Lloris spremno je prebacio loptu preko grede. Ukupno su Ciprani samo pet puta ušli u kazneni prostor domaćih.

Domaćini su prema golu Ciprana pucali 18 puta. Na poluvremenu je omjer udaraca prema golu iznosio 13-0.

Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u kadru domaćeg sastava. (TS)