Mađarski Debrecen je napravio malo iznenađenje u 4. pretkolu Lige prvaka. Uspjeli su slaviti protiv Levskog u gostima i stići na korak do povijesnog uspjeha...

Debrecen je hrvatskoj javnosti poznat po dvobojima s Hajdukom prije nekoliko godina u Kupu UEFA. Ista momčad je večeras stigla do povijesne pobjede i blizu plasmana u najelitnije europsko natjecanje.

Mađari su poveli protiv Levskog već u 12. minuti spektakularnim pogotkom Bodnara s 30-ak metara. Vratar Petkov ništa nije mogao učiniti kod udarca i Debrecen je poveo.

Levski se uspio vratiti u utakmicu i stići do izjednačenja. Strijelac za 1:1 je bio Bardon, poslije asistencije Ze Soaresa. Bugari su krenuli po preokret i imali nekoliko dobrih prilika za vodstvo.

No, ubrzo ih je Debrecen kaznio novim pogotkom. Mađari su igrali na kontre i strpljivo čekali svoje prilike. Jedna takva stigla je 14 minuta prije kraja, kada je Czvitkovics s ruba šesnaesterca drugi put matirao Petkova i doveo svoje igrače na rub oduševljenja.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Debrecen je pred velikim, povijesnim uspjehom, koji nije pošao za rukom ni jednom mađarskom klubu još od 1995. godine.