Preokret Uniteda nakon gola Džeke, prvi trijumf CSKA

Manchester United na domaćem je terenu u 2. kolu Lige prvaka svladao Wolfsburg rezultatom 2:1, iako je gubio nakon pogotka Džeke za goste. U drugom susretu moskovski CSKA slavio je protiv Bešiktaša istim rezultatom.

Manchester United opravdao je ulogu favorita u skupini B. Nakon trijumfa u Turskoj protiv Bešiktaša, 'Crveni vragovi' dobili su i Wolfsburg na Old Traffordu, no nije bilo lako, jer gosti su se na sjajan način prezentirali u Manchesteru, te čak i poveli u drugom dijelu.

BIH napadač Edin Džeko ponovo je bio junak za Wolfsburg, nakon što je glavom pogodio za 0:1 u 56. minuti i tako zadao glavobolje domaćinu. No, vrlo brzo United je uzvratio, već tri minute kasnije. Strijelac je bio Ryan Giggs nakon slobodnjaka.

Njemačkim 'Vukovima' presudio je Michael Carrick u 78. minuti izvrsnim plasiranim udarcem s ruba kaznenog prostora. Ferguson je mogao odahnuti, Nijemci se više nisu bili u stanju vratiti, a ManUtd stigao je do drugog trijumfa.

U drugoj utakmici skupine B svjedočili smo slavlju ruskog CSKA Moskva. Turski predstavnik Bešiktaš ostao je i nakon druge utakmice s nulom na bodovnom kontu.

Po pogodak u svakom poluvremenu bio je recept kojim se poslužio ruski domaćin, a oba su produkt solo-dionica strijelaca. Prvi je postigao Alan Džagojev u sedmoj minuti utakmice i to krasnim projektilom s više od dvadeset metara u suprotni gornji kut vratara Rustua Recbera.

Dugogodišnji vratar turske izabrane vrste kapitulirao je i u 61. minuti, nakon što je Miloš Krasić s lijeve strane probio obranu i ušao u šesnaesterac te prizemnom loptom povisio na 2-0.

Konačnih 2-1 u drugoj minuti sudačkog produžetka utakmice postigao je Ekrem Dag.

Nakon dva kola vodi United s maksimalnih 6 bodova, dok po 3 imaju Wolfsburg i CSKA, dok Bešiktaš nema bodova.

Sve dosadašnje rezultate, raspored i tablice skupina pogledajte u našoj posebnoj rubrici 'Raspored i rezultati'.