A priželjkivali finale

VIDEO Basel šokirao Manchester United i izbacio ga iz Lige prvaka!

Nogometaši Basela priredili su pravu senzaciju izbacivši Manchester United iz natjecanja Lige prvaka! Švicarski prvak slavio je na St. Jakob-Parku s 2-1...

Basel je u ovaj nevjerojatan pothvat krenuo pogotkom već u 9. minuti utakmice. Xherdan Shaqiri prošao je s lijeve strane Baselova napada, ubacio loptu na peterac, vratar De Gea je nepotrebno nogom odbio loptu do Marca Strellera koji je s nekoliko metara pogodio praktički prazna vrata za 1-0. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Manchester United krenuo je odlučno u nastavak, ali nikako nije dolazio do čiste prilike. Minimalna prednost Basela stajala je sve do 85. minute kada je Alexander Frei, ponovno nakon asistencije Shaqirija zabio za 2-0 i srušio sve snove Uniteda o ovogodišnjem osvajanju Lige prvaka.

Pogodak nade za eventualni povratak u 89.minuti zabio je Phil Jones, ali bilo je prekasno.

Basel je tako, barem zasada kreirao iznenađenje sezone izbacivši moćni United iz najjačeg europskog klupskog natjecanja. Osim toga, bilo je ovo tek treći put u klupskoj povijesti Uniteda da ispadaju u grupnoj fazi natjecanja. Prethodna dva puta dogodila su se u sezonama 1994/1995 i 2005/2006.

Još nekoliko vrlo zanimljivih podataka obilježilo je ovu utakmicu. Prošlo je više od pet godina otkako je Manchester United posljednji put poražen izvan svog Old Traffirda (Celtic 2006. godine u studenom). Baselov prvi pogodak je tek drugi koji je United primio u posljednjih devet gostujućih utakmica. A ispadanjem i gradskog rivala Cityja, Engleska je ostala na samo dva predstavnika u posljednjih 16, što se nije dogodilo od sezone 2003/2004.

U drugom susretu skupine Benfica je s minimalnih 1-0 slavila protiv Otelul Galatija, a jedini pogodak postigao je Paragvajac Oscar Cardozo u sedmoj minuti prvog djela.