Talijanska Fiorentina igrat će u glavnom ždrijebu Lige prvaka nakon što je u uzvratu u Firenzi očuvala prednost gola u gostima protiv Sportinga Lisabona.

Nekad je važno imati i džokera na klupi. Mladi Stevan Jovetić, 20-godišnji crnogorski reprezentativac, koji je u Fiorentinu došao iz Partizana, bio je upravo to. U trenucima kada je njegov klub bio na koljenima on je bio taj koji je zabio i odveo svoju momčad u Ligu prvaka, drugu godinu zaredom.

No, Sporting je imao veliku priliku. Pogotkom Joaoa Mutinha iz slobodnog udarca vodili su Portugalci na poluvremenu i to je bio rezultat koji ih je vodio dalje, nakon 2:2 iz Lisabona. Još su imali i nekoliko izvrsnih prilika za povećanje vodstva, dominirali su u prvom dijelu, no prednost se na kraju pokazala nedovoljnom, jer je džoker s klupe Stevan Jovetić u 54. minuti preciznim udarcem u bliži kut pokopao goste, a mogao je zabiti i u akciji prije.

Fiorentina će tako nastaviti svoj europski put u Ligi prvaka, dok će se Sporting morati zadovoljiti Europskom ligom. S obzirom na način na koji su se spasili protiv Twentea u 3. pretkolu (slučajnim golom u 92. minuti), mogu biti i zadovoljni.