Englezi ostali u 'igri'

Drama u Londonu: Chelsea nakon produžetka izbacio Napoli!

U uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka Chelsea je nakon produžetka pobijedio Napoli sa 4:1...

Nogometaši Chelseaja jedini su engleski predstavnici u četvrtfinalu Lige prvaka. U uzvratu osmine finala na Stamford Bridgeu savladali su Napoli 4-1 nakon produžetaka i tako s ukupnih 5-4 prošli među osam najboljih.

Nakon 90 minuta igre bilo je 3-1 za Chelsea, što je bio istovjetni rezultat kojim je Napoli slavio u Napulju u prvom susretu, pa su se igrali produžeci. Ondje je Chelseajev junak bio srpski branič Branislav Ivanović, no krenimo redom.

Poveo je Chelsea u 28. minuti golom Didiera Drogbe koji je zabio glavom u bliži kut nakon ubacivanja Ramiresa s lijeve strane. Drogba je tako zabio svoj 11. gol u nokaut-fazi Lige prvaka u karijeri, dok je Chelsea poveo i u osmoj utakmici ove sezone u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju (dobio je tek četiri utakmice, sve kod kuće, op.a.).

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom "plavih bluza" 1-0, a već u drugoj minuti nastavka John Terry povisio je na 2-0. Zabio je glavom nakon ubacivanja iz kornera Franka Lamparda s desne strane. Bio je to Terryju prvi ovosezonski gol u Ligi prvaka, a zanimljivo je kako je posljednjih pet u ovom natjecanju sve zabio glavom nakon ubacivanja iz kornera.

Napoli je smanjio u 55. minuti. Nakon ubacivanja s lijeve strane Chelsea nije uspio raščistiti situaciju, lopta se odbila do ruba kaznenog prostora, a ondje ju je švicarski reprezentativac Gökhan Inler topovski odapeo i ona je prošavši kroz noge Franku Lampardu završila u samom donjem kutu nemoćnog vratara Petra Čecha. U tim je trenucima Napoli bio u četvrtfinalu, no slavlje talijanskog dijela navijača nije dugo trajalo.

Konačnih 3-1 u regularnom dijelu susreta postavio je Frank Lampard u 75. minuti iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Andrea Dossena zaustavivši rukom u kaznenom prostoru udarac Branislava Ivanovića prema golu. Do kraja regularnog dijela oba su sastava imali prilike doći do gola koji bi im osigurao četvrtfinale, ali nisu uspjeli i otišlo se u produžetke.

Ondje se na gol čekalo do 105. minute, odnosno posljednje minute prvog produžetka. Tada je akciju s desne strane pokrenuo Ramires, dodao do Drogbe, ovaj je sjajno prizemno ubacio u kazneni prostor, a na loptu je natrčao Ivanović i poslao ju u mrežu i izazvao erupciju oduševljenja na tribinama. Bio mu je to drugi ovosezonski gol u Ligi prvaka, nakon gola Genku u fazi natjecanja po skupinama.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i tako je Chelsea postao jedini engleski klub koji je ove sezone izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Slavio je londonski klub u sve tri utakmice nakon smjene Andre Villas-Boasa pod vodstvom njegovog dotadašnjeg pomoćnika Roberta Di Mattea.

Liga prvaka, osmina finala, uzvratna utakmica:

Chelsea – Napoli 4-1, nakon produžetaka (Drogba 28, Terry 47, Lampard 75-11m, Ivanović 105 / Inler 55), prva utakmica 1-3

Tijek utakmice:

120' Kraj utakmice, Chelsea je pobijedio 4:1 i plasirao se u četvrtfinale.

120' Drogba je zamalo zabio nakon brze kontre.

109' Dobar udarac Torresa s distance, no De Sanctis brani.

105' GOOOL!!! Chelsea je povisio na 4:1, strijelac je Ivanović, a asistent Ramires. Sjajnu povratnu loptu srpski nogometaš silovitim je udarcem poslao u mrežu Napolija.

100' Torres je promašio prazna vrata. Prošao je De Sanctisa, doduše malo iskosa s lijeve strane, lopta mu je malo pobjegla, pa je pogodio vanjski dio mreže.

97' Izašao je Terry, a ušao Bosingwa.

94' Juan Mata je izašao, a ušao je Malouda.

92' Volej Hamšika prošao je pola metra preko grede Chechovih vrata.

90' Real je u Madridu pobijedio CSKA sa 4:1, dok će se u Londonu igrati produžetak.

89' Drogba je tražio jedanaesterac nakon duela u šesnaestercu Napolija.

78' Talijani traže jedanaesterac. Navodno je rukom igrao David Luiz. Međutim, sudac pokazuje da se igra dalje.

77' GOOOL!!! U Madridu je Zoran Tošić smanjio na 3:1.

75' GOOOL!!! Lampard je iz jedanaesterca povisio je na 3:1. Jedanaesterac je skrivio Dossena koji je u šesnaestercu igrao rukom.

67' Napoli je zamalo sve riješio, ali Zuniga je pucao, a Cech krajnjim naporom obranio.

69' GOOOL!!! Karim Benzema povisio je na 3:0 za Real.

65' Još jedna sjajna obrana De Sanctisa. Drogba je primio loptu i iz okreta odlično pucao, ali vratar Napolija još bolje brani.

64' Nedugo pošto je ušao Torres je ostavio loptu nakon jednog duela za Ivanovića, koji silovito puca, ali vratar Napolija brani.

ž63' Izašao je Sturridge, a ušao Torres.

55' GOOOL!!! Napoli je smanjio u Londonu na 2:1. Strijelac je Turčin Inler.

54' GOOOL!!! U Madridu je Ronaldo je povisio na 2:0 udarcem s 25 metara od gola CSKA-a. Vratar ruske momčadi loše reagirao, lopte mu je pobjegla preko ruke.

47' GOOOL!!!
Chelsea je povisio na 2:0, strijelac je John Terry. Nakon centaršuta iz kornera, Terry je bio najspretniji i glavom šalje loptu u mrežu Napolija.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Londonu.

45' Kraj prvog poluvremena u Londonu, Chelsea vodi 1:0. Real u Madridu također vodi 1:0 protiv CSKA iz Moskve.

45' Zamalo je Chelsea povisio na 2:0. Luiz je pucao iskosa s desne strane, lopta je išla na drugu stativu gdje su bila dva igrača Chelsea i već je prošla vratara Napolija, no netko je iz obrane Napolija u posljednji trenutak klizećim startom blokirao udarac i tako spriječio siguran pogodak.

32' Cavani je iz kontre imao šansu izjednačiti, no pucao je pokraj gola.

30' Sturridge puca pokraj gola. Mogao je više napraviti.

28' GOOOL!!! Chelsea je poveo golom Drogba, asistent je bio Ramires.

24' GOOOL!!! Real je poveo protiv CSKA golom Higuaina.

15' Treće odlična šansa za Napoli. Lavezzi je probio po desnoj strani, oštro je pucao iskosa nekih 9-10 metara od gola, no Cech je opet dobro postavljen.

13' Još jedna odlična šansa za Napoli. Cavani je iz dobre situacije, s dva-tri metra od vrata pogodio vanjski dio mreže.

10' Šansa za Napoli. Hamšik je pucao, a Cech u padu brani nogom.

5' Prva šansa za Chelsea. Pucao je Sturridge s nekih 12-13 metara iskosa s desne strane, ali De Sanctis dobro brani.

1' Utakmica je počela. Odmah u prvoj akciji Lampard je žestoko ušao u Cavanija.