Bijesni Celticovi igrači traže kaznu za Eduarda!

Nakon uzvratne utakmice 4. pretkola Lige prvaka između Arsenala i Celtica ostali su repovi. Iako pobjednik nije u niti jednom trenutku bio sporan, za igrače škotske momčadi sporan je način na koji je Arsenal došao do vodstva.

Hrvatski reprezentativni napadač Eduardo je u 27. minuti sam lukavo izborio jedanaesterac. Iskosa s lijeve strane pao je u petercu Celtica nakon što je simulirao kontakt s vratarom Borucom, a sudac Mejuto Gonzalez je start ocijenio prekršajem.

Kasnije je i smireno pretvorio najstrožu kaznu u vodstvo Arsenala, te tako trasirao put ka 3-1 pobjedi (ukupnih 5-1), kao i nastupu u Ligi prvaka.

'Na televiziji se sve jasno vidi i UEFA mora djelovati protiv Eduarda i kazniti ga. Mislim da bi trebao dobiti dvije utakmice zabrane nastupa jer jedanaesterca nije bilo. Rekao sam mu to i svi iz Celticove momčadi su mu to rekli', izjavio je strijelac utješnog gola za Celtic u 2. minuti sudačke nadoknade Massimo Donati.

Branič Celtica Glenn Loovens slaže se sa svojim suigračem.

'Mislim da Eduardo čak niti ne govori engleski, pa nije bilo smisla pričati s njim. Bilo je to jako razočaravajuće, ali takav je nogomet. Tužno je to što nam se dogodilo, mislim da nije pošteno. To je pomoglo njegovoj momčadi da dođe u vodstvo, a sudac i njegovi pomoćnici bi trebali vidjeti takve stvari', rekao je branič Glenn Loovens.

'Kada sam vidio snimku ponovo na televiziji činilo mi se da nije trebalo dosuditi 11-erac, ali to nije ni bitno jer bi ionako zabili prvi gol jer smo imali kontrolu nad utakmicom. Mislim da nije bio penal, ali nisam siguran da li ga je vratar dotaknuo. Eduardo je možda bio oprezan radi ozljede koju je imao. Možda se jednostavno maknuo s puta. Nikada u životu nisam tražio od igrača da simulira penal, ali ponekad igrač jednostavno padne jer nema drugog načina na da se makne i izbjegne kontakt', izjavio je o svemu Wenger.

'Nisam vidio reprizu, ali svi moji igrači kažu da nije bilo kontakta za penal. Ali ne možemo reći da Arsenal nije zaslužio proći dalje jer je bio bolji', rekao je trener Celtica Tony Mowbray.