U skupini A Juventus je ostvario i drugu pobjedu protiv Maccabija, dok je francuski Bordeaux šokirao Bayern i osigurao prolaz u osminu filana Lige prvaka...

Susret između Maccabi Haife i Juventusa počeo je u mirnom tonu. Obje momčadi su krenule u utakmicu s dosta opreza, a igra nije bila previše brza i atraktivna. Gosti su ipak bili nešto konkretniji i najviše prijetili preko Diega i Camoranesija, ali najveću šansu u prvom dijelu propušta Maccabi. Doduše, Buffon je nevjerojatnom intervencijom spasio gol Juventusa.

I kako to obično biva kad igra momčad iz Torina, stigla je naplata. Igrala se sudačka nadoknada prvog dijela i onda je, pomalo sretno, Juventus poveo pogotkom Camoranesija. Akcija je krenula od Diega, preko Caceresa pa sve do usamljenog veznjaka koji je uspješno zabio za 1-0.

Drugo poluvrijeme Juventus je još više zatvorio sve prilaze golu i smireno čuvao stečenu prednost. Sve do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata, što je bilo dovoljno za nova tri boda Ferrarine momčadi.

U drugoj utakmici skupine A Bordeaux je stigao do velikog iznenađenja protiv Bayerna. Utakmica je odlično otvorena s obje strane, a jedino što je nedostajalo je rani pogodak. Jedni i drugi su krenuli u nadigravanje, ali gosti su ipak uspjeli stići do željenog vodstva. U 37. minuti Gourcuff je šokirao Allianz Arenu i donio prednost Bordeauxu.

Bavarci su poslije toga krenuli pritiskati obranu francuskog prvaka i praktično se igralo na polovici gostiju, ali Bayernov napad je bio bezidejan. Do kraja utakmice domaćin je uspio primiti još jedan pogodak i dodatno zakomplicirati svoju sudbinu što se tiče prolaza u osminu finala.

U zadnjim minutama susreta Chamakh je zabio drugi pogodak za Bordeaux i osigurao svojoj momčadi prolaz u drugi krug natjecanja. Bayern je sada u vrlo teškoj situaciji i morati će do posljednjeg trenutka čekati svoju šansu za eventualni prolaz među 16 najboljih momčadi Lige prvaka.