Liga prvaka: Topnici lakoćom trijumfirali u Glasgowu!

Pobjedom 2:0 na Celtic Parku Arsenal je praktički osigurao plasman u glavni dio natjecanja ovogodišnje Lige prvaka.

Arsene Wenger može odahnuti. Njegovi Topnici napravili su velik posao na gostovanju u Glasgowu i nalaze se na pragu ulaska u elitno klupsko nogometno natjecanje. Sve se čini prilično riješeno: nakon trijumfa 2:0 na Celtic Parku u prvoj utakmici play-offa samo se još najvjerniji navijači škotskog kluba nadaju da bi njihova momčad mogla prirediti iznenađenje u uzvratu.

Arsenal nije odigrao jednu od svojih najboljih utakmica, no Celticu je pružio niti najmanju šansu. Domaći u 90 minuta nisu stvorili niti jednu pravu priliku, a do pogotka su mogli doći eventualno da je sudac Busacca dosudio penal nakon igranja rukom Bendtnera u kaznenom prostoru na početku drugog poluvremena, ali nije. Ostatak dvoboja Škota nije bilo nigdje: uglavnom su samo trčali po terenu i požrtvovnim startovima branili svoj gol. Grk Samaras u napadu bio je potpuno nezaposlen, kao i njegova zamjena Fortune nakon što je ušao u igru. Čini se da škotski nogomet više ne može držati korak s najvećim europskim klupskim velikanima.

Čvrstu škotsku obranu Topnici su probili u 43. minuti, jednim slučajnim golom Williama Gallasa, nakon što ga je Fabregasov slobodnjak pogodio i promijenio smjer pa završio u nebranjenom dijelu mreže Boruca. U drugom dijelu sve je riješeno u 71. minuti, kada je domaći branič Caldwell jedno ubacivanje s lijevog boka sproveo u vlastitu mrežu.

U momčadi Arsenala najviše se istakao karizmatični francuski branič Williams Gallas, kao i kompletna obrana koje je odigrala vrlo dobro. Belgijanac Vermaelen čini se da će biti pravo pojačanje Topnika u novoj sezoni. Nažalost, naš Eduardo da Silva nije dobio priliku igrati protiv Celtica. Prednost su dobili Van Persie i Bendtner.

Uzvrat, koji bi trebao biti formalnost, igra se već sljedeći tjedan, a pred Arsenalovim nogometašima već u subotu je novi izazov: dvoboj na Emiratesu protiv Kranjčarovog Portsmoutha.

Ostale rezultate play-offa Lige prvaka pogledajte OVDJE!