Liverpool ispada: 'Sada nam pomaže jedino čudo!'

Menadžer Liverpoola Rafa Benitez svjestan je težine situacije u kojoj se našao njegov klub nakon remija na Gerlandu...

Nogometaši Liverpoola nisu se iskazali niti u četvrtom kolu skupine E Lige prvaka. Do 90. minute su vodili na Gerlandu protiv Lyona 1-0, ali .Argentinac Lisandro Lopez je u posljednjoj minuti izjednačio na 1-1, nakon čega je Liverpoolu potpuno otežan posao da se domogne drugog mjesta u ovoj skupini.

Lyon ima 10 bodova na vrhu ljestvice, te je i matematički osigurao prolaz u osminu finala. Liverpool sada može preskočiti jedino drugoplasiranu Fiorentinu koja trenutačno ima čak pet bodova više.

Liverpoolu ostaje da dobije naredne dvije utakmice (Debrecen u gostima, pa Fiorentina na Anfieldu), ali pritom mora pratiti ogled na Artemio Franchiju i navijati za Lyon.

'Nama ostaje samo čudo. No, šansa postoji, a kada je tako, vrijedi se boriti za nju. Nismo se predali, bili smo i u gorim situacijama, pa smo uspjeli pronaći put do uspjeha. No, loša je stvar što ovisimo o utakmici Fiorentine i Lyona,' rekao je trener Liverpoola Rafael Benitez i nastavio:

'Razočaran sam nakon utakmice u Lyonu. Bili smo bolji, Torres, pa Kuyt, Voronjin i ostali su promašivali lijepe šanse. I nakon svega primimo gol na kraju utakmice. Sreće i spretnosti nismo imali, ali borba traje,' zaključio je španjolski strateg.