Anelka zaustavio Ciprane, Porto jači od Atletica

U dvobojima 2. kola skupine D Lige prvaka nije bilo velikih iznenađenja: Chelsea je stigao do pobjede na gostovanju u Nicosiji, dok je Porto kod kuće tukao rezultatom 2:0 ove godine neuvjerljivi Atletico Madrid.

Chelsea nastavlja marširati prema prvom mjestu u skupini D i sigurnom plasmanu u osminu finala Lige prvaka. Nakon minimalnog trijumfa kod kuće protiv Porta, Ancelottijevi nogometaši na isti su način slavili i na Cipru, protiv domaćeg APOEL-a.

>> Džekin gol nedovoljan protiv Uniteda, prvi trijumf CSKA

Odluka o pobjedniku pala je u 18. minuti, kada je Anelka zakucao jednu povratnu loptu Brazilca Bellettija, i tako doveo goste u vodstvo, koji su kontrolirali susret tijekom cijelog drugog dijela. U nastavku su se Ciprani probudili, opasno napali u razdoblju od 60. do 70. minute. U 63. minuti Cech je nogom morao obraniti jedan opasan udarac. Do kraja dvoboja engleska se momčad ipak konsolidirala i očuvala minimalnu prednost.

U drugoj utakmici skupine do prvog trijumfa stigao je i Porto. To i nije iznenađenje, jer Atletico Madrid igra slabo na početku sezone, nije bio u stanju dobiti ni APOEL kod kuće.

Odluka je pala u 75. minuti kada je Falcao prekrasnim golom petom na asistenciju Hulka doveo domaćine u vodstvo. Trijumf Porta potvrdio je u 82. minuti Rolando nakon kornera.

Nakon dva odigrana kola u skupini D Chelsea vodi s maksimalnih 6 bodova, Porto ga slijedi s 3, dok Atletico i APOEL imaju po bod iz međusobnog susreta.