Remi više odgovara Nijemcima

Bojinović spasio bod Srbiji protiv Njemačke

Pogotkom Mladena Bojinovića za 35:35 u posljednjim trenucima utakmice Srbija je izborila bod protiv favorizirane Njemačke u prvom kolu druge faze natjecanja u Višnjiku, no Srbi su mogli i pobijediti, jer su vodili i po 6 razlike u prvom poluvremenu.

Srbija je u dvoboju protiv Brandtove Njemačke pobjedom mogla zakomplicirati situaciju u zadarskoj grupi i doći na korak od plasmana u polufinale, no Cvetkovićevi izabranici prokockali su veliku priliku i sada će im biti jako teško izboriti samu završnicu natjecanja.

U prvom poluvremenu Srbi su dominirali od prve minute i vodili u pojedinim trenucima i s 6 pogodaka prednosti (15:9). Nijemcima ništa nije polazilo za rukom: obrana je igrala loše, a napad je bio neučinkovit, što su Bojinović, Vujin, Marković i društvo jako dobro iskoristili. Ipak, već do odmora je srpska prednost pala na samo 19:16.

Na kraju moram biti zadovoljan bodom, iako smo u završnici stigli u dobitnu poziciju

- njemački izbornik Brandt
U nastavku utakmice Njemačka se probudila i ubrzo preuzela vodstvo. No, uporni srpski rukometaši držali su se u utakmici i u samu završnicu reprezentacije su ušle poravnate. Na krilima probuđenog Krausa i Glandorfa Njemačka je dvije minute prije kraja imala 35:33 i igrača više, ali u posljednjoj minuti Vujin je smanjio na gol zaostatka, da bi Bojinović u posljednjim trenucima utakmice pogodio za konačnih 35:35. Bio je to jedan od uzbudljivih susreta na SP-u.

Najbolji strijelci bili su Jansen s 10 pogodaka i Bojinović s 8.

'Na kraju moram biti zadovoljan bodom, iako smo u završnici stigli u dobitnu poziciju', bio je pomalo razočaran njemački izbornik Heiner Brandt, a njegov kolega na klupi Srbije Cvetković također je žalio zbog propuštene šanse za dva boda:

'Ponovno je neiskustvo presudilo u tome što nismo osvojili dva boda.'

Ovaj bod Nijemcima je pomogao da učvrste svoju poziciju na vrhu, no ako i izbore polufinale teško će otići do kraja, jer pokazali su jako puno mana i protiv Francuske ili Hrvatske teško pomogu proći dalje. Srpskim rukometašima ostaju dvoboji protiv Poljske i Makedonije, a eventualne pobjede ne jamče im plasman u polufinale, već će im trebati i težak poraz Njemačke od Danske.