Automoto
Automoto
Uoči šeste ovosezonske utrke

VN Monaca: Rosbergu prvi i drugi slobodni trening

Njemačkom vozaču Mercedesa Nici Rosbergu pripao je i drugi slobodni trening uoči šeste ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva u Formuli 1, Velike nagrade Monaca na gradskim ulicama Monte Carla...

Rosberg je najbrži krug odvezao u vremenu 1:14.759, a prvi do njega bio je momčadski mu kolega Lewis Hamilton sa 318 tisućinki zaostatka.

Treće i četvrto mjesto zauzeli su Ferrarijevi vozači Fernando Alonso i Felipe Massa, pa Mark Webber u Red Bullu ispred dva Lotusova vozača, Kimija Räikkönena i Romaina Grosjeana.

Jenson Button u McLarenu bio je osmi, a trostruki uzastopni svjetski prvak Sebastian Vettel tek deveti sa jednom sekundom i 255 tisućinki slabijim vremenom od Vettela.

Njemački vozač odvezao je najbrži krug i na prvom slobodnom treningu. Odvezao je krug u vremenu 1:16.195. Bilo je to dovoljno da nadmaši Ferrarijevog Fernanda Alonsa za 87 tisućinki sekunde.

Treće mjesto zauzeo je Romain Grosjean u Lotusu, a četvrto Alonsov momčadski kolega Felipe Massa.

Službeni kvalifikacijski trening vozi se u subotu s početkom u 14h. (TS)