Automoto
Automoto

Veliki šok za F1: Toyota se povlači iz natjecanja!

Nakon što se na kraju prošle sezone iz Formule 1 povukla Honda, čini se da svijet najelitnijeg automobilističkog natjecanja napušta i drugi japanski proizvođač...

Naime, više svjetskih medija u utorak navečer je donijelo vijest kako Toyota definitivno odlazi iz Formule 1, a službeno bi to trebalo biti objavljeno u srijedu.

Čelnici japanskog proizvođača automobila shvatili su kako u proračunu za 2010. nema dovoljno novca za financiranje F1 momčadi, a rješenje vide u povlačenju, o čemu se špekuliralo tjednima.

Toyota je ove sezone zauzela peto mjesto u poretku konstruktora u Svjetskom prvenstvu. Osvojila je 59.5 bodova, a najviše je tome pridonio Jarno Trulli (32.5 boda). Timo Glock je osvojio 24 boda, a nakon što se ozlijedio, završne je dvije utrke umjesto njega odradio Japanac Kamui Kobayashi koji je u Abu Dhabiju završio na šestom mjestu.