Automoto
Automoto
Druga pobjeda

MotoGP, VN SAD-a: Marquez ponovo najbolji

Španjolski motociklist Marc Marquez pobjednik je i druge ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva u MotoGP klasi, Velike nagrade SAD-a u teksaškom Austinu...

Marquez je do pobjede stigao s pole-positiona, a slavio je s prednošću od nešto više od četiri sekunde ispred momčadskog kolege iz Honde Danija Pedrose.

Aktualnom prvaku ovo je bila deveta pobjeda u karijeri u kraljevskoj klasi. Španjolac je prvi koji je uspio pobijediti u otvarajuće dvije utrke Svjetskog MotoGP prvenstva od Valentina Rossija kojem je to uspjelo 2001. godine. Rossi je spomenute godine pobijedio u 11 utrka.

Treće je mjesto zauzeo Andrea Dovizioso čime je vratio Ducati na podij po prvi put od rujna 2012. godine, dok su oba Yamahina vozača Valentino Rossi i Jorge Lorenzo nakon velikih problema završili tek na osmom, odnosno desetom mjestu. (TS)