Automoto
Automoto

MotoGP: Lorenzu trijumf u Japanu!

Dvostruku su pobjedu na Velikoj nagradi Japana u MotoGP klasi proslavili vozači Fiat Yamahe. Pobjeda je pripala Jorgeu Lorenzu, a drugi je bio branitelj naslova prvaka Valentino Rossi

Druga utrka sezone tako je protekla u dominaciji Lorenza koji je u Japanu iskoristio priliku da se po drugi puta u karijeri okitio naslovom pobjednika utrke u prestižnoj motociklističkoj seriji.

Vrijeme pobjednika iznosilo je 43 minute i 47.238 sekundi.

Ducatijeva uzdanica Casey Stoner, svjetski prvak iz 2007. godine koji je pobijedio Rossija na otvaranju sezone u Kataru prije dva tjedna, ovaj je puta osvojio četvrto mjesto. Ispred njega ciljem je prošao Dani Pedrosa s 3.763 sekunde zaostatka u odnosu na pobjednika.

Dodajmo da je u klasi 250 ccm slavio Alvaro Bautista, dok je u konkurenciji 125 ccm najbrži bio Andrea Iannone, pobjednik i prve utrke ove sezone.