Automoto
Automoto
VN Španjolske

MotoGP: Četvrta uzastopna pobjeda Marqueza, Rossi drugi

Španjolski 21-godišnji motociklist Marc Marquez, vozač Honde, niti nakon četvrte utrke ove sezone u MotoGP klasi ne zna za poraz. Do četvrte uzastopne pobjede aktualni je svjetski prvak stigao na Velikoj nagradi Španjolske u Jerezu…

Sve četiri utrke ove sezone Marquez je dobio nakon osvojenog pole-positiona. Samo je nakratko u prvom krugu ispustio vodeću poziciju koju mu je preuzeo Valentino Rossi, ali se brzo vratio na vodeću poziciju, te je i ovu utrku osvojio bez većih problema. Ovo mu je ukupno 10. pobjeda u karijeri u MotoGP klasi.

Završnica je bila zanimljiva zbog borbe za drugo mjesto, koje je osvojio Talijan Valentino Rossi na Yamahi ispred Španjolca Danija Pedrose na Hondi. Još jedan Španjolski motociklist Jorge Lorenzo osvojio je četvrtu poziciju.

Marc Marquez vodi u ukupnom poretku s maksimalnih 100 bodova. Dani Pedrosa, koji je sve četiri utrke završio na pobjedničkom postolju, dvaput drugi i dvaput treći, prati ga s 28 bodova manje. Valentino Rossi drži treće mjesto s 61 bodom.

Iduća utrka, za Veliku nagradu Francuske, na rasporedu je 18. svibnja. (TS)