Automoto
Automoto
Alonso treći, a Vettel...

Mercedesi najbrži na prvom treningu u Bahreinu

Dominacija Mercedesovih vozača nastavljena je i na prvom službenom treningu uoči Velike nagrade Bahreina, treće utrke ovosezonskog Svjetskog prvenstva Formule 1.

Krug na stazi Sakhir najbrže je prošao Britanac Lewis Hamilton (1:37.502), pobjednik prošlotjedne Velike nagrade Malezije. Nešto više od dvije desetinke sporiji od njega bio je njegov momčadski kolega Nico Rosberg, slavljenik na uvodnoj utrci sezone - VN Australije.

Najviše se Mercedesu približio Fernando Alonso u Ferrariju koji je za Hamiltonom zaostao 451 tisućinku. Unutar sekunde zaostatka za Britancem bio je još samo Nico Hülkenberg za upravljačem Force Indije. Aktualni svjetski prvak Sebastian Vettel na prvom je treningu zauzeo deseto mjesto.

U petak je još na rasporedu i drugi trening. Dan kasnije su kvalifikacije, a treća utrka sezone se vozi u nedjelju od 17 sati po srednjoeuropskom vremenu.