Automoto
Automoto
Rossi vodeći

Marc Marquez u Njemačkoj prekinuo tromjesečni post

Aktualni svjetski prvak u klasi MotoGP Španjolac Marc Marquez pobjednik je Velike Nagrade Njemačke na stazi u Sachsenringu, devete utrke svjetskog prvenstva u motociklizmu...

Marquezu je to druga pobjeda ove sezone nakon što je slavio u travnju u američkom Austinu. Marquez je prošlu sezonu otvorio s deset uzastopnih pobjeda, uvjerljivo osvojivši naslov prvaka. Međutim, ove sezone je daleko od lanjske forme.

Drugo mjesto u Sachsenringu je pripalo njegovom sunarodnjaku Daniju Pedrosi, a treći je bio Talijan Valentino Rossi. Nakon devet utrka vodi Rossi sa 179 bodova, Lorenzo je drugi sa 166 bodova, a treće mjesto drži Talijan Andrea Iannone sa 118 bodova. Marquez se današnjom pobjedom probio na četvrto mjesto sa 116 bodova.

U klasi Moto2 najbolji je bio Belgijanac Xavier Simeon ostvarivši prvu pobjedu sezone. Drugo mjesto osvojio je Francuz Johann Zarco, a treći je bio Španjolac Alex Rins. U ukupnom poretku vodi Zarco sa 179 bodova ispred Španjolca Tita Rabata koji ima 114 i Britanca Sama Lowesa sa 107 bodova.

U najslabijem razredu, klasi Moto3 pobijedio je Britanac Danny Kent ispred Španjolca Efrena Vazqueza i Talijana Enea Bastianinija. Bila je to peta Kentova pobjeda ove sezone s kojom je dodatno povećao svoju prednost. Sada vodi sa 190 bodova, drugi je Bastianini sa 124 boda.