Automoto
SPORTOVI
Automoto
Podrška naftne kompanije

Haryanto prvi indonezijski vozač u Formuli 1

Rio Haryanto postao prvi indonezijski vozač u Formuli 1...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Rio Haryanto (23) potpisao je ugovor sa ekipom Manor i tako je postao prvi indonezijski vozač u Formuli 1, a debitanski nastup imat će 20. ožujka u Melbourneu kada VN Australije počinje nova sezona.

Tri vijesti o kojima se priča divider Aleksander Čeferin Više nema ždrijeba UEFA priprema veliku promjenu: Domaći teren postaje privilegija Filip Ivić i Domagoj Duvnjak potjerali ga Filip Ivić prvi put se oglasio nakon izbacivanja iz kluba zbog Thompsona Guardiolin City Šoping-terapija Guardiola sastavlja momčad za povratak na vrh: Ovako bi mogli izgledati sljedeće sezone

"Utrka u Melbourneu bit će veliki događaj za mene, moju zemlju i navijače koji su me podržavali u mojoj dosadašnjoj karijeri", izjavio je u četvrtak Haryanto, koji je prošle godine u natjecanju GP2 dobio tri utrke, a ukupnom poretku završio je na četvrtom mjestu.

Jedan od glavnih razloga za angažman Haryanta je i podrška indonezijske državne naftne kompanije Pertamina, koja je u Manor uložila više milijuna dolara. Tako će za Manor u predstojećoj sezoni voziti dva novaka, Rio Haryanto i 21-godišnji Nijemac Pascal Wehrlein.

Prošle sezone za Manor Marussiju vozili su Britanac Will Stevens i Amerikanac Alexander Rossi, ali nisu uspjeli osvojiti niti jedan bod.

Nastavi čitati
divider