Automoto
Ispred Rosberga i Bottasa

Hamilton slavio u Kanadi: Slijedi europska serija utrka

Velika nagrada Kanade nije donijela ništa novo u Formuli 1.

Pobjednik VN Kanade je Lewis Hamilton, koji je na stazi u Montrealu slavio četvrti put u karijeri. Drugo mjesto osvojio je Hamiltonov momčadski kolega iz Mercedesa Nico Rosberg, a treće Williamsov Finac Valtteri Bottas.

Ovakvim raspletom Hamilton je povećao prednost u poretku vozača ispred Rosberga te mu sada bježi 17 bodova.

Velika nagrada Kanade donijela je nastavak dominacije Mercedesa, koji je i ove sezone svijet za sebe. I dok je razlika između Hamiltona i Rosberga bila tek nešto veća od dvije sekunde, trećeplasirani Bottas zaostao je ogromnih 40 sekundi, a samo je pet vozača uspjelo završiti utrku u istom krugu s Mercedesima.

Zapravo najbolji posao napravio je Sebastian Vettel, koji je nakon razočaravajućih kvalifikacija startao sa 16. pozicije, a uspio je svoj Ferrari dovući do petog mjesta. Kimi Raikkonen je u borbi sa sunarodnjakom Bottasom za mjesto na postolju ostao kratak pet sekundi.

Bodove su još osvajali Felipe Massa, Pastor Maldonado, Nico Hülkenberg, Daniil Kvyat i Romain Grosjean.

Formula 1 se sada vraća u Europu, iduća je na rasporedu Velika nagrada Austrije 21. lipnja gdje se očekuje i veliki broj hrvatskih ljubitelja oktanskog cirkusa. Nakon toga slijede VN Velike Britanije i VN Mađarske, a poslije četverotjedne ljetne pauze program donosi VN Belgije i VN Italije.