Automoto
Automoto

Hamilton: Ovo je bila sportska drama u kojoj sam ja pobjednik

Nakon dramatične završnice posljednje utrke svjetskog prvenstva Velike nagrade Brazila nakon koje je osvojio svoj prvi naslov svjetskog prvaka Formule 1, Britanac Lewis Hamiltion nije mogao sakriti oduševljenje, a nesretni Massa suze.

'Bilo je ovo luda završnica. Na koncu utrke od sreće nisam mogao disati. Sretan sam i ponosan na cijelu momčad. Izdržali smo neviđeni pritisak i ostvarili smo cilj. Jesam li gubio nadu? Nisam, do posljednjeg trenutka sam vjerovao da mogu do barem petog mjesta', kazao je Hamilton, najmlađi svjetski prvak u povijesti.

Hamilton je na koncu zaključio sezonu sa 98 bodova iz 18 utrka, samo jedan bod više od Masse koji je slavio u zadnjoj utrci sezone.

'Bez teksta sam, iza mene je neviđena sportska drama iz koje sam izašao kao pobjednik. Osjećam se sjajno', poručio je Hamilton zahvalivši se obitelji.

'Bez obitelji i bez njihove velike podrške ništa ne bi ostvario. Oni su me gurali naprijed kada je bilo najteže.'

Brazilski pilot Felipe Massa pak nije mogao sakriti suze:

'Sve smo učinili savršeno, no nije bilo dovoljno,' kazao je uplakani Brazilac, te dodao:

'Trenutačno mi se miješao emocije, radost zbog pobjede u domovini, ali i tuge zbog ispuštenog naslova. Međutim, ponosan sam zbog svega učinjenog.'

Brazilac je na koncu mogao samo čestitati novim svjetskom prvak Britancu Lewisu Hamiltonu.

'Čestitam Lewisu, on je prvak jer ima jedan bod više. Iz ove sezone sa naučio mnogo toga. Sve je to dio života i ova današnja drama,' kazao je na koncu tužni Massa.

Osobni karton Lewisa Hamiltona

Rođen je 7. siječnja 1985. u Stevenageu u Engleskoj.

Momčad: McLaren Mercedes

Broj Grand Prix nastupa: 34

Broj Grand Prix pobjeda: 9

Broj osvojenih bodova: 213

Pole position: 13

Automoto karijeru je započeo sa osam godina vozeći karting, a već s 10 godina je slavio kao britanski prvak u svom uzrastu.
1998 - godine je potpisao ugovor za McLaren postaviš član njihova programa za mlade vozače

2000 - postao je europski prvak u kartingu

2003 - postao je prvak u British Formula Renault prvenstvu s 10 pobjeda

2005 - postao je prvak u Euroseries F3 s 15 pobjeda

2006 - osvaja prvo mjesto na GP2 prvenstvu

2007 - ulazi u svijet F1, a u prvoj utrci u Australiji osvaja treće mjesto. Jedini je pilot koji je u prvih devet utrka u karijeri završio na pobjedničkom postolju. U prvoj sezoni osvojio je ukupno drugo mjesto pobijedivši na četiri utrke