Automoto
Automoto
Vraća se McLaren?

Hamilton najbrži, Button četvrti na prvom treningu u Bahrainu

Branitelj naslova svjetskog prvaka Lewis Hamilton bio je najbrži na prvom slobodnom treningu pred Veliku nagradu Bahraina koja se vozi ove nedjelje.

Hamilton je odvozio najbrži krug za minutu, 33 sekunde i 647 stotinki i time potvrdio povratak McLarena u dobru formu nakon razočaravajuće dvije uvodne i tek nešto bolje treće utrke u sezoni.

Nešto slabiji bio je njegov momčadski kolega Heikki Kovalainen na šestom mjestu, no ipak je bio bolji Rubensa Barrichella iz uvjerljive Brawn GP momčadi koji je bio sedmi. Brazilčev momčadski kolega Jensom Button, vodeći u ukupnom poretku, bio je četvrti.

Između branitelja naslova i Buttona smjestio se BMW-ov dvojac Nick Heidfeld i Robert Kubica.

Ferrarijevi vozači Felipe Massa i Kimi Raikkonen zauzeli su osmo, odnosno deseto mjesto.

Button trenutno vodi u ukupnom poretku s dvije pobjede i jednim trećim mjestom i 21 bodom. Hamilton je do sada osvojio svega četiri boda.

Drugi trening predviđen je za danas poslije podne.