Automoto
Hamilton još bliže tituli

Dramatičan rasplet borbe za pole-position: Potpuno razočaranje za Vettela

Održan je kvalifikacijski trening za Veliku nagradu Sjedinjenih Američkih Država.

Najbolje vrijeme (1:32.237) kvalifikacijskog treninga za Veliku nagradu SAD-a na stazi u Austinu ostvario je Lewis Hamilton i on će krenuti s pole-positiona u utrku koja počinje večeras u 20:10 po našem vremenu.

Britanac je za 61 tisućinku sekunde bio brži od jedinog rivala u borbi za naslov prvaka, Sebastiana Vettela, koji neće startati drugi već peti, zato jer je dobio kaznu od tri mjesta nakon što u petak na slobodnom treninzu nije usporio u trenutku kad je pokazana crvena zastava (trening je bio prekinut zbog kiše).

Drugi će tako startati Kimi Raikkonen, treći Valtteri Bottas, a četvrti Daniel Ricciardo u Red Bullu.

Što se tiče borbe za titulu, stvar je prilično jasna. Hamilton u posljednje četiri utrke ulazi sa 67 bodova prednosti i već danas može po peti put postati svjetski prvak. Kako bi se to dogodilo, treba osvojiti osam bodova više nego Vettel.

U prijevodu, ako Hamilton pobijedi, a Vettel završi treći - gotovo je. Isto tako, ako Britanac bude drugi, a Nijemac četvrti, također će sve biti riješeno...