Automoto
Automoto
Ništa novo, sutra spektakl!

Buttonu 'jedinica' na ulicama Monte Carla

Četvrti put ove sezone i sedmi put u karijeri 29-godišnji će vozač Brawn GP-a Jenson Button krenuti u jednu utrku Formule 1 s prve startne pozicije.

Izborio ju je u subotu na kvalifikacijskom treningu za šestu utrku sezone, Veliku nagradu Monaca u Monte Carlu, nadmašivši u svom brzom krugu tada vodećeg Ferrarijeva Finca Kimija Räikkönena za 25 tisućinki sekunde.

Uvijek je zabavno voziti ovdje i tako je bilo i ovaj put. Posljednji krug vozio sam na samome rubu i kao što možete zamisliti - presretan sam

'Svi 'pole positioni' znače mi puno. Moram već prestati to govoriti, ali istina je. Uvijek je zabavno voziti ovdje i tako je bilo i ovaj put. Posljednji krug (op. a. kada je ostvario najbolje vrijeme) vozio sam na samome rubu i kao što možete zamisliti, presretan sam. Ova sezona zasad je fantastična za mene i za momčad i nadam se da će se tako i nastaviti', rekao je britanski pilot, vodeći u ukupnom poretku vozača nakon pet utrka s 41 bodom.

Njegov će momčadski kolega Rubens Barrichelo u utrku startati treći, ispred Red Bullova Sebastiana Vettela i drugog Ferrarijeva vozača Felipea Masse.

Uz probuđenog Ferrarija vijest o probuđenom McLarenu (Kovalainen je završio sa sedmim vremenom) pokvario je Lewis Hamilton, koji je izglednu situaciju za jednu od vodećih pozicija izgubio izletjevši i razbivši stražnju lijevu stranu bolida prilikom jednog proklizavanja tijekom prve kvalifikacijske skupine. U utrku će startati sa 16. mjesta.

Proklizao je i Felipe Massa, ali je igrom slučaja prošao daleko bolje tek lakše oštetivši nos bolida, te je mogao nastaviti borbu za pole-position.

Jenson Button je kao vozač BAR-a 2004. godine zauzeo drugo mjesto na startu te je kao drugoplasirani vozač završio utrku. Dvije godine prije osvojio je deseto mjesto. Jedina su to njegova dva plasmana u Top 10 Velike nagrade Monaka.