Sedmica Cityja

VIDEO Vratar BiH junak dana u Premiershipu: ZABIO u 14. sekundi!

U sklopu 10. kola prve engleske nogometne lige aktualni viceprvak Manchester City upisao je rekordnu klupsku pobjedu u Premierligi protiv Norwich Cityja. Građani su na Etihadu slavili s visokih 7:0.

No priča subotnjeg popodneva bio je bosansko-hercegovački reprezentativni vratar Asmir Begović, koji je nakon svega 13 sekundi utakmice zabio pogodak za vodstvo Stoke Cityja protiv Southamptona. Lopta je krenula s centra, došla do Begovićevog peterca, a ovaj ju je raspalio prema suparničkoj polovici. Naš Dejan Lovren i njegov partner u obrani Jose Fonte puštali su loptu prema poljskom vrataru Arturu Borucu, koji je krivo procjenio let lopte. Ista ga je preskočila i završila u mreži za 1:0.

GOAL STOKE 1-0 SOUTHAMPTON (02-11-2013) Highlights by Sport-Today-2014

Southampton je do boda došao u 42. minuti nakon pogotka Jayja Rodrigueza. Recimo i da je Lovren odigrao svih 90 minuta, te je u 77. zaradio žuti karton, svoj drugi u Premierligi. Begović je pogotkom na diobi prvog mjesta klupskih strijelaca, s obzirom da nijedan igrač još nije zabio dva pogotka.

City je na Etihadu u potpunosti potopio Norwich sa 7:0, a zanimljivo da niti jedan igrač nije bio dvostruki strijelac. Sve je krenulo nesretno primljenim pogotkom gostiju u 16. minuti, kada je Sergio Agüero pucao, pogodio obrambenog igrača od kojeg se lopta odbila u drugog braniča, Bena Johnsona, te potom u visokom luku završila u mreži.

Do poluvremena je City zabio još tri pogotka, a strijelci su bili David Silva, Matija Nastasić i Alvaro Negredo. Domaćin ni u nastavku nije posustajao, te je preko Yaye Tourea upisao peti, preko Agüera šesti i preko Edina Džeke sedmi pogodak. Pobjedom je City barem privremeno skočio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice s 19 osvojenih bodova.

Manchester City vs Norwich 7:0 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily2

Cityjev gradski rival i aktualni prvak United također je bio uvjerljiv na gostovanju. Slavio je s 3:1 protiv Fulhama, te pritom prikazao vrlo dobru igru. Utakmicu su u prve 22 minute utakmice riješili Antonio Valencia, Robin van Persie i Wayne Rooney, a domaći je poraz ublažio Alexander Kačaniklić u 65. minuti. Recimo i da je Van Persie postao novi najbolji nizozemski strijelac u povijesti Premiershipa sa 128 postignuta pogotka. Dosadašnji je rekorder bio Jimmy Flyod Hasselbaink.

Od ostalih utakmica spomenimo i domaću pobjedu Hull Cityja protiv Sunderlanda, koji je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena ostao bez čak dvojice igrača. Luke Cattermole i Andrea Dossena isključeni su u dvama odvojenim incidentima, odnosno žestokim prekršajima u trećoj i petoj minuti nadoknade. Da sve bude još bizarnije, domaćin je slavio autogolom Carlosa Cuellara iz 25. minute susreta.