Hrvatska vodi protiv Francuske: Ćorić razbio Chardyja i donio prvi bod u finalu Davis Cupa!

Borna Ćorić donio je Hrvatskoj prvi bod u finalu Davis Cupa.

Borna Ćorić slavi pobjedu (Foto: AFP) Foto: Afp

Hrvatska Davis Cup reprezentacija povela je s 1:0 protiv Francuske u finalu Davis Cupa koje je u petak započelo u Lilleu. Početnu prednost našoj reprezentaciji donio je 22-godišnji Zagrepčanin Borna Ćorić svladavši 31-godišnjeg Jeremyja Chardyja sa 6-2, 7-5, 6-4 nakon dva sata i 19 minuta igre.

Bolji start finala nismo mogli poželjeti

Borna Ćorić je iskoristio impresioniranost svog suparnika. Iako devet godina stariji, Jeremy Chardy se slomio pod pritiskom debitantskog nastupa u finalu Davis Cupa, a njegovu ranjivost je 22-godišnji Zagrepčanin potpuno razotkrio odlično posloženom taktikom i izvedbom na terenu.

Ćorić je nakon maratonskog prvog gema, u kojem je došao do breaka, nanizao još tri gema bez izgubljenog poena i bez imalo problema početnu prednost pretvorio u osvajanje prvog seta. Nakon 36 minuta igre bilo je 6-2 za Ćorića koji je izgubio svega tri poena na servisu.

Chardy prijedio, Ćorić zabrinuo s ozljedom

Drugi set je bio neizvjesniji. Nakon 56 minuta Chardy je došao do svoje prve prilike za break, ali nije uspio slomiti servis našeg 12. tenisača svijeta. Izjednačenost i nezvjesnost trajala je do 11. gema u kojem je Ćorić došao do 0-40 i drugu priliku pretvorio u break. Servirajući za set Ćorić nije ostavio Chardyju nikakvu nadu i nakon 94 minute igre naša je reprezentacija stigla na jedan set do prvog boda.

Breakom za 2-1 u trećem gemu trećeg seta Ćorić je zacementirao put prema pobjedi. Nakon sedmog gema je nakratko napustio teren kako bi mu fizioterapeuti naše reprezentacije pružili pomoć, zbog lakših problema s preponama.

Nakon dva sata i 19 minuta Ćorić je dovršio impresivnu pobjedu još jednim servisom kojeg Chardy nije uspio vratiti.

U drugom meču sedmi tenisač svijeta Marin Čilić borit će se protiv Jo-Wilfrieda Tsonge za mogućih 2-0 nakon prvog dana finala na stadionu Pierre Mauroy, u kojem se našlo oko 1500 hrvatskih navijača.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

FRANCUSKA - HRVATSKA 0-1

Jeremy Chardy - Borna Ćorić 2:6, 5:7, 4:6

CHARDY - ĆORIĆ 2:6, 5:7, 4:6

• Za manje od 20 minuta kreće posljednje finale Davis Cupa između Francuske i Hrvatske u Lilleu. Od iduće sezone kreće novi sustav natjecanja - Svjetski teniski kup.
  • U prvom meču dana sastaju se Jeremy Chardy i Borna Ćorić. Francuski izbornik Yannick Noah iznenadio je pomalo s izborom igrača prvog dana, pogotovo odlukom da za drugi singl postavi Jo-Wilfrieda Tsongu.
  • Susret se igra na nogometnom stadionu Lillea, koji prima preko 20 tisuća navijača.
  • Hrvatski reprezentativci izašli su na teren stadiona u Lilleu! Izlaze i Francuzi, nakon čega slijede himne.
  • Najstariji sudionik finala Nicholas Mahut (37) je upravo zaplakao na izvođenju francuske himne... Više od 20 tisuća navijača pjevalo je Marseljezu.
  • Ćorić i Chardy se zagrijavaju, meč će krenuti kroz 5 minuta!
  • 0:0 Krenulo je posljednje finale Davis Cupa! Servisom otvara Chardy.
  • 0:1 BREAK! Borna je odmah na startu oduzeo servis francuskom tenisaču.
  • 0:2 Bez izgubljenog poena Ćorić potvrđuje break! Hrvatska ima 2:0 na otvaranju finala Davis Cupa
  • 0:3 BREAK! Desetim uzastopnim poenom Ćorić ima dva breaka prednosti u prvom setu!
  • 0:4 Borna Ćorić je 14. uzastopnim poenom poveo 4:0 u prvom setu! Briljantna igra hrvatskog Davis Cup reprezentativca i 12. igrača svijeta.
  • 1:4 Chardy osvaja prvi gem u meču.
  • 1:5 Bez ikakvih problema Ćorić drži svoj servis i dolazi na gem od osvjanja prvog seta.
  • 2:5 Chardy osvaja svoj drugi gem u meču. Nakon kratke pauze Ćorić će servirati za osvajanje prvog seta.
  • 2:6 Ćorić uzima prvi set protiv Chardyja!
  • Borna Ćorić demonstrirao je veliku silu protiv prvog francuskog reketa. Uzeo je set bez da je njegov servis bio u opasnosti, dok je istovremeno prije gotovo na svakom početnom udarcu francuskog tenisača.
  • 1:0 Chardy otvara drugi set sigurno zadržanim prvim servisom.
  • 1:1 Ćorić i u drugom setu sigurno nastavlja držati svoj početni udarac
  • 1:1 Chardy spašava dvije break-lopte! Ćorić nastavlja s pritiskom, gem još nije gotov...
  • 2:1 Spasio je i treću break-loptu u gemu, Chardy je zadržao svoj servis.
  • 2:2 Ćorić je spasio dvije break-lopte i zadržao svoj početni udarac!
  • 3:2 Chardy bez izgubljenog poena drži svoj servis i vodi 3:2.
  • 3:3 Ćorić uz malo manje probleme drži svoj servis.
  • 4:3 Ćorić je propustio dvije break-lopte i Chardy vodi 4:3!
  • 4:4 Ćorić drži svoj servis. Ulazimo u samu završnicu seta, koja je uvijek psihički teža za igrati. Tko će imati jaču glavu?
  • 5:4 Chardy bez izgubljenog poena drži svoj servis i tjera Ćorića "u kut". Borna sada mora servirati za ostanak u prvom setu.
  • 5:5 Ćorić mirno drži svoj početni udarac! Red je ponovno na Chardyju. Može li osigurati tie-break?
  • 5:6 BREAK! Je li mogao stići u boljem trenutku? NIJE! Ćorić će servirati za osvajanje drugog seta!
  • 5:7 Gem i drugi set osvaja Borna Ćorić! Hrvatska ima vodstvo 2:0 u setovima u prvom meču finala Davis Cupa!
  • 1:0 Chardy uz nove probleme drži svoj servis.
  • 1:1 Borna Ćorić bez ikakvih problema drži svoj servis i ponovno prenosi pritisak na leđa francuskog tenisača.
  • 1:2 BREAK! Ćorić je napravio veliki korak prema prvom bodu!
  • 1:3 Maestralna igra našeg Ćorića! Dolazi na tri gema od pobjede.
  • 2:3 Chardy je zadržao servis i ostavio kakvu takvu nadu za preokret.
  • 2:4 Ćorić bez problema dolazi do 4:2! Još samo dva gema do prvog boda.
  • 3:4 Chardy sigurno drži svoj servis. No, Borna se samo mora koncentrirati na osvajanje svojih servis gemova, točnije još dva. Do sada je Chardy prijetio u samo tri servis gema.
  • Ne izgleda dobro! Borna Ćorić odlazi u svlačionicu s doktorom, čini se da je riječ o ozljedi.
  • Vraća se Borna, čini se da je problem bio s preponom. Borna ima osmijeh na licu tako da izgleda da će sve biti u redu!
  • Čini se da je bro. Odlično je odradio prvu dužu izmjenu.
  • 3:5 Ćorić drži servis bez izgubljenog poena! Gem do pobjede i boda!
  • 4:5 Chardy drži servis, Ćorića četiri poena na svom servisu dijele od pobjede.
  • 4:6 POBJEDAAAAAAA!!! Ćorić je donio Hrvatskoj prvi bod u finalu Davis Cupa!