No, iako se iz perspektive prosječnog čovjeka radi o pravom bogatstvu, u usporedbi s ostala tri Grand Slam turnira, onaj u francuskoj prijestolnici još je uvijek na začelju financijske utrke za prestižem.
Preračunato u američke dolare tenisači i tenisačice će u Parizu razdijeliti oko 30 milijuna. U Melbourneu, na ovogodišnjem izdanju Australian Opena, nagradni je fond bio 32,8 milijuna dolara. Na prošlogodišnjem US Openu podijeljeno je 38,3 milijuna, a najšire ruke su bili čelnici All England Cluba u Wimbledonu koji su na ime nagrada u 2014. isplatili čak 42 milijuna.
Najviše koristi od ovogodišnjeg povećanja nagradnog fonda trebali bi imati tenisači i tenisačice koji će nastup na Roland Garrosu završiti prije četvrtfinala, jer su iznosi nagrada za drugo, treće i četvrto kolo povećani za oko 20 posto.
"Ovo značajno povećanje nagradnog fonda dio je našeg četverogodišnjeg razvojnog plana za razdoblje od 2013. do 2016. Njime će se, uglavnom, okoristiti tenisačice i tenisači koji će izgubiti u prvom tjednu Roland Garrosa", izjavio je u utorak direktor turnira Gilbert Ysern.
Pobjednik i pobjednica Roland Garrosa u pojedinačnim konkurencijama zaradit će 1,8 milijuna eura, što je 150.000 eura više u odnosu na prošlu godinu, kad su slavili Marija Šarapova u ženskoj i Rafael Nadal u muškoj konkurenciji.