Dva gola Ronalda za pobjedu Reala: Betis oštećen za dva 'penala'!

Nakon velike borbe i sjajne utakmice, Real Madrid pobijedio je Betis sa 3:2 na gostovanju u Sevilli...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Nogometaši Real Madrida nastavljaju nezaustavljiv pohod prema naslovu prvaka u španjolskom prvenstvu. U 27. kolu slavili su 3-2 na gostovanju kod Betisa, što im je bio 11. uzastopni trijumf.

Poveli su domaći golom Jorge Molina u 10. minuti. Ostaje otvorenim je li Ruben Castro kod primanja lopte prije pasa za Molinu igrao rukom. Izjednačio je Gonzalo Higuain u 25. minuti nakon sjajnog proigravanja Mesuta Ozila.

Cristiano Ronaldo doveo je Real u vodstvo u 52. minuti. Tri minute kasnije Betis je izjednačio golom Jeffersona Montera. Deset minuta kasnije sudac je mogao pokazati na bijelu točku jer je Xabi Alonso igrao rukom u svojem šesnaestercu nakon centaršuta Nacha.

Pobjedu Realu donio je Cristiano Ronaldo u 73. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici i 32. golom u ovoj sezoni Primere.

U posljednjim trenucima utakmice ponovno je mogao biti dosuđen jedanaesterac za Betis.

Sergio Ramos rukom je evidentno prepriječio put lopti koja je išla prema vratima Ikera Casillasa. No, sudac se opet nije oglasio.

Dakle, za Betis su mogla biti lako dosuđena dva jedanaesterca na ovoj utakmici. Ako je prvi bio diskutabilan, drugi je prilično očigledan. Dovoljno za nove polemike o tome kako je Real ove sezone favoriziran od strane sudačke organizacije...

Kako bilo, Real je ostvario 20. pobjedu u posljednjoj 21 odigranoj utakmici u Primeri, dok je trener Reala Jose Mourinho trijumfalno obilježio svoju jubilarnu stotu utakmicu na klupi mandridskog kluba. Prednost ispred Barcelona sada iznosi plus 13, barem do sutrašnjeg gostujućeg ogleda Reala protiv Racinga.

Primera: Bilić bolji od Rakitića, Malaga od Levantea u borbi za 4. mjesto

Nogometaši Malage savladali su kod kuće Levante 1-0 u 27. kolu španjolskog nogometnog prvenstva i tako skočili na četvrto mjesto na ljestvici, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

Malaga je jedini gol zabila u 51. minuti kada je venecuelanski napadač Jose Rondon glavom u mrežu skrenuo slobodan udarac koji je uputio Joaquin Sanchez.  Bila je to treća uzastopna pobjeda Malage koja joj je donijela prednost od dva boda u odnosu na Levante.

Sporting Gijon Mate Bilića slavio je na domaćem travnjaku 1-0 protiv Seville Ivana Rakitića golom Andrea Castra iz 32. minute. Bilić je u igru ušao u 74. minuti, dok je Rakitića u isto vrijeme zamijenio Piotr Trochowski.

Inače, Rakitić je tijekom susreta imao par zapaženih dodavanja za gol koji njegovi suigrači nisu iskoristili, dok je Bilić u 87. minuti imao lijepu priliku za upisati se u listu strijelaca, ali je njegov udarac obranio vratar Andres Palop. Sporting je tako ostao neporažen i u devetoj utakmici ove sezone u kojoj je postigao prvi gol na susretu (šest pobjeda i tri remija).

Najuvjerljiviju pobjedu dana ostvario je Real Sociedad koji je na stadionu Anoeta slavio protiv Zaragoze s 3-0. Dva je gola za Baske zabio Imanol Agirretxe, jedan je dodao Carlos Vela, dok je Zaragoza susret završila s igračem manje nakon isključenja Maurizija Lanzara u 83. minuti. Tomislav Dujmović cijeli je susret za Zaragozu odgledao s klupe za pričuve.

Primera, 27. kolo:

Malaga - Levante 1-0 (Rondon 51)

Real Sociedad - Zaragoza 3-0 (Agirretxe 18, 39, Vela 21)

Sporting Gijon - Sevilla 1-0 (Castro 33)

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Real je pobijedio 3:2.

90' POnovno sporna situacija u šesnaestercu Reala. Sergio Ramos je igrao rukom, ali sudac se nije oglasio.

81' Ronaldo puca s dvadesetak metara, Fabrizio dobro brani.

79' Nova šansa za Ronalda. Dobro je primio jednu dugu loptu, pucao je iz prve, ali tik pokraj stative.

73' GOOOL!!! Real je poveo 3:2, strijelac je Cristiano Ronaldo. Nakon ubačaka iz kornera, sjajno glavom puca Sergio Ramos, no Fabrizio odlično brani. Međutim, lopta se odbija do Ronalda koji iz prve zakucava loptu u mrežu. To je 32. gol Ronalda u Primeri ove sezone.

64' Igrači Betisa traže igranje rukom nekog od igrača Reala u svojem šesnaestercu. Čini se da je riječ bila od Xabiju Alonsu. Mogao je to biti jedanaesterac za Betis.

61' Šansa za Real. Higuain je pucao s vrha šesnaesterca, no vratar Betisa sjajno brani.

59' Sjajna šansa za Betis. Montero je pucao iz blizine, Casillas je obranio, no lopta je ponovno došla do igrača Betisa, ali Casillas ponovno brani.

55' GOOOL!!! Betis je izjednačio na 2:2. Strijelac je Jeffersona Montera. Nakon gužve u šesanestercu Reala, najbolje se snašao Ekvadorac koji snažnim udarcem pogađa mrežu.