U ligi bez favorita, porazi Montpelliera i Marseilla, PSG se spasio u nadoknadi!

Le Championnat se još jednom pokazao kao liga bez favorita...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U 28. kolu PSG je u sudačkoj nadoknadi spasio bod kod Caena, Montpellier je poražen kod Nancyja, dok su novi šok na Velodromu doživjeli nogometaši Marseilleja.

Pogotkom Jalleta u prvoj minuti sudačke nadoknade Paris Saint Germain je izbjegao poraz kod Caena koji je samo jednu poziciju iznad zone koja vodi u drugu ligu. Svi pogoci u utakmici koja je završila 2-2 pali su u drugih 45 minuta. Poveo je Caen preko Frauba u 53. minuti, da bi praktički u slijedećem napadu poravnao Pastore. U 70. minuti novu radost domaćim navijačima donio je Heurtaux, no u nadokandi vremena spomenuti Jallet je spasio prvog poraza Talijana na klupi momčadi s Parka prinčeva Carla Ancelottija.

Unatoč samo bodu, PSG je povećao prednost ispred Montpelliera koji je s dva isključena igrača izgubio kod Nancyja 1-0. Iz jedanaesterca je Luiz postigao jedini zgoditak na susretu kojeg su zbog izravnog crvenog kartona ranije napustili Hilton u 43., te Stambouli u 60. minuti.

Niti prolazak u četvrtfinale Lige prvaka, doduše također porazom kod Intera 2-1, nije čini se psihički podigao momčad Marseilleja koja je pred vlastitim navijačima poražena od slabašnog Dijona 2-1. Sve je počelo pozitivno za igrače Didiera Deschampsa kada je Remy iz jedanaesterca u jedanaestoj minuti doveo Marseille u vodstvo. Stvari je na početak vratio Sankhare u 24., a kola su definitivno krenula nizbrdo u ključnoj 78. odnosno 79. minuti. Naime, prvo je dosuđen kazneni udarac za goste, te isključen Marseillejev N'Koulou, a potom je minutu kasnije Kakuta realizirao najstrožu kaznu. Bio je ovo treći domaći poraz Marseilla, te treća gostujuća pobjeda Dijona.

Premda je Bordeaux imao prednost od 1-0 sve do sučeve nadoknade gosti iz Ajaccioa su u drugoj minuti nakon devedesete stigli do remija. Na izmaku prvog dijela prvenstva Ajaccio je bio jedan od izglednijih kandidata za drugu ligu, međutim u zadnjih 12 utakmica izgubili su samo od vodećeg dvojca PSG-a i Montpelliera, te pobjegli sa začelja. Recimo da je za "žirondince“ od početka pa sve do 68. minute igrao Gregory Sertic, nogometaš hrvatskih korjena i dvojnog francusko-hrvatskog državljanstva koji se svojevremeno pojavljivao u kombinacijama Hrvatskog nogometnog saveza...

Na korak do samog začelja stigao je Auxerre u jednoj od najlošijih sezona u povijesti kluba. U ovom kolu su na domaćem terenu s glatkih 2-0 poraženi od Eviana pa se put u drugu ligu čini vrlo izglednim.

Dodajmo i da je Lorient u izravnom ogledu preskočio Brest domaćom pobjedom 2-1, dok kasnije igraju St. Etienne i Lyon. (TS)