Šok za Chelsea već na startu Premiershipa: 'Bilo je teško!'

Nogometaši Chelseaja neuvjerljivo su otvorili novu premierligašku sezonu, remijem bez golova (0-0) na gostovanju kod Stoke Cityja na Britanniji.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Bila je to debitantska premierligaška utakmica za novog trenera Chelseaja Andre Villas-Boasa, a tijekom nje je itekako bilo očito koliko "bluesima" nedostaje maštovitosti i kreativnosti u veznom redu, igrač kalibra Luke Modrića.

Chelsea nije imao problema s dolaskom do šesnaesterca Stokea, ali tu su njihovi pokušaji podvaljivanja zadnjeg pasa i ubacivanja odbijali od čvrstog obrambenog bedema domaćina. Krenuo je Villas-Boas u vrhu napada s Fernandom Torresom i Salomonom Kalouom, u nastavku je uveo i Nicolasa Anelku i Didiera Drogbu, ali bez učinka. Najbliže golu londonski je klub bio u 72. minuti kada je Anelka lobom pokušao pronaći put do mreže, ali je loptu krajnjim naporom vratar Stokea Asmir Begović skrenuo u gredu.

Chelsea je bio dominantan u posjedu lopte (66%) i udarcima prema golu (20-6), ali malo im to vrijedi, kada nisu uspjeli stvoriti pravu priliku. Stoke je imao tek jedan udarac u okvir gola, ali menadžer Tony Pulis svakako će biti zadovoljan ostvarenim rezultatom i bodom protiv jednog od najvećih pretendenata za naslov.

Menadžer Chelseaja Andre Villas-Boas smatra da bi vodeći pogodak u mreži Stokea bio ključ pobjede.

"Prvo poluvrijeme je bilo teško. Nismo uspijevali nametnuti svoju igru dok je Stoke to bez problema radio. Očito je da smo u nastavku zaigrali puno bolje i uspjeli smo stvoriti nekoliko vrlo izglednih prilika, ali nažalost nismo zabiti. Da je samo jedna lopta završila u mreži Stokea vjerujem da bi sve bilo puno lakše. Teško će biti svakome na Britanniji", rekao je Villas-Boas nakon službenog debija na klupi Chelseaja.

Villas-Boas nije odbacio mogućnost da do kraja prijelaznog roka još neko pojačanje stigne na Stamford Bridge.

"Vidjet ćemo. Propustili smo udarni dio prijelaznog roka, ali još se dobrih pojačanja može naći prije kraja mjeseca", zaključio je Portugalac.

Nakon ovakvog otvaranja sezone čini se posve izglednim da bi vlasnik Chelseaja Roman Abramovič mogao povisiti svoju ponudu za Modrićevim transferom.