Kiks Šahtara, Vukojević bolji od Kalinića i Strinića
U osmome kolu ukrajinske nogometne lige Vukojevićev Dinamo Kijev je s 4-0 bio bolji od Dnjipra, dok je je Srnin Šahtar kiksao na gostovanju kod Černomoreca odigravši 2-2.
Dinamo Kijev je visokom pobjedom 4-0 projurio kroz Dnjepropetrovsk, te je kiksom Šahtara zasjeo na vrh ljestvice. Hrvatski reprezentativac u momčadi iz Kijeva, Ognjen Vukojević, odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku momčad, dok je kod poraženih Nikola Kalinić također odigrao cijeli susret, a Ivan Strinić je zamjenjen na poluvremenu.
Šahtar je kasno primljenim pogotkom Burdujana remizirao (2-2) kod Černomoreca, čime je dozvolio da ga Dinamo sustigne na vrhu ljestvice. Za momčad iz Donjecka Dario Srna je odigrao cijelu utakmicu, dok ju je drugi hrvatski reprezentativac Eduardo promatrao s klupe.
Na prvenstvenoj ljestvici Dinamo Kijev i Šahtar sada djele prvo mjesto s 20 bodova, ali je momčad iz Kijeva ipak u maloj prednosti zbog bolje gol razlike.
Illichovets Mariupol |
Vorskla Poltava |
4:1 |
Dnepr Dnepropetrovsk |
Dinamo Kijev |
0:4 |
Chernomorets Odessa |
Šahtjor Donetsk |
2:2 |
Karpaty Lviv |
Metalist Kharkov |
1:2 |
|
Utk. |
Pob. |
Ner. |
Izg. |
Bod. |
1. |
Dinamo Kijev |
8 |
6 |
2 |
0 |
20 |
2. |
Šahtjor Donetsk |
8 |
6 |
2 |
0 |
20 |
3. |
Metalist Kharkov |
8 |
5 |
3 |
0 |
18 |
4. |
Tavriya Simferopol |
8 |
3 |
5 |
0 |
14 |
5. |
Krivbas Krivy Rog |
8 |
4 |
1 |
3 |
13 |
6. |
Arsenal Kijev |
8 |
3 |
3 |
2 |
12 |
7. |
Volyn Lutsk |
8 |
3 |
3 |
2 |
12 |
8. |
Vorskla Poltava |
8 |
3 |
2 |
3 |
11 |
9. |
Dnepr Dnepropetrovsk |
8 |
2 |
3 |
3 |
9 |
10. |
Illichovets Mariupol |
8 |
2 |
2 |
4 |
8 |
11. |
Zarya Lugansk |
8 |
2 |
1 |
5 |
7 |
12. |
Metalurg Donetsk |
8 |
2 |
1 |
5 |
7 |
13. |
Oleksandriya |
8 |
2 |
1 |
5 |
7 |
14. |
Chernomorets Odessa |
8 |
0 |
5 |
3 |
5 |
15. |
Karpaty Lviv |
8 |
1 |
2 |
5 |
5 |
16. |
Obolon Kiev |
8 |
0 |
4 |
4 |
4 |
10.9. |
Šahtjor Donetsk |
Volyn Lutsk |
10.9. |
Oleksandriya |
Karpaty Lviv |
10.9. |
Metalist Kharkov |
Arsenal Kijev |
10.9. |
Obolon Kiev |
Metalurg Donetsk |
10.9. |
Tavriya Simferopol |
Krivbas Krivy Rog |
10.9. |
Vorskla Poltava |
Chernomorets Odessa |
10.9. |
Dinamo Kijev |
Illichovets Mariupol |
10.9. |
Zarya Lugansk |
Dnepr Dnepropetrovsk |
|