Još jedna 'petarda' ManUtd-a, blijedi City izgubio svu prednost!

Uvjerljiva pobjeda Manchester Uniteda protiv Wigana i kiks Manchester Cityja kod WBA-a donijeli su bodovno izjednačenje gradskih rivala na vrhu premierligaške ljestvice…

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

''Boxing Day'', dan nakon Božića na koji se tradicionalno igraju nogometna kola u engleskim ligama, ove je godine donio poklon aktualnom prvaku Unitedu koji se pomalo neočekivano izjednačio s ''građanima''. Momčad Alexa Fergusona je savršeno odradila svoj posao u 18. kolu, a Old Trafford je vidio pogodak svojih miljenika već u osmoj minuti kada je Park Ji-Sung iskoristio dodavanje Patricea Evre.

szólj hozzá: MU1-0W

U nastavku utakmice u junaka se pretvorio Dimitar Berbatov koji je tek sedmi put ove sezone dobio priliku u Premiershipu. Bugarski napadač, prošle sezone prvi strijelac lige, najprije je zabio u 41. minuti za 2-0, potom je u 58. dodatno povećao prednost domaćih, da bi 20 minuta kasnije iz jedanaesterca koji je izborio Park postavio konačnih 5-0. Između toga se, u 75. minuti, među strijelce upisao i Antonio Valencia kojem je to bio prvi premierligaški gol ove sezone.

szólj hozzá: c,o2-0;uc[Matchhighlight.com]

Treba spomenuti da je Wigan od 39. minute imao igrača manje nakon što je crveni karton dobio Conor Sammon zbog udaranja Michaela Carricka.

szólj hozzá: c,o3-0;uc[Matchhighlight.com]

Unitedu je ovo bila peta prvenstvena pobjeda u nizu, druga zaredom s 5-0.

szólj hozzá: c,o4-0;uc[Matchhighlight.com]

City istovremeno nije uspio slomiti otpor West Bromwicha na Hawthornsu. Iako je Mancinijeva momčad imala više udaraca prema vratima suparnika nijedna lopta nije završila u mreži Bena Fostera. ''Građani'', za koje je od 83. minute igrao bosansko-hercegovački nogometaš Edin Džeko, imali su prije dva tjedna pet bodova prednosti pred Unitedom, no sada na vrhu ljetvice ponovno vlada neizvjesnost.

szólj hozzá: L0-1B

Još je jedno razočaranje svojim navijačima priuštio i Liverpool koji na svome Anfieldu nije uspio pobijediti ''fenjeraša'' Blackburn (1-1). Gosti su poveli u 45. minuti autogolom Charlieja Adama koji je nakon kornera petom pokušao izbiti loptu, ali je prevario vlastitog vratara. ''Redsi'' su izjednačili u 53. minuti kada je nakon ubacivanja Martina Škrtela glavom zabio Maxi Rodriguez.

szólj hozzá: L1-1B

Nakon šest utakmica bez pobjede Newcastle je slavio u gostima kod Boltona s 2-0 golovima Hatema Ben Arfe u 69. i Dembe Baa u 71. minuti. Naš Ivan Klasnić je igrao za domaće do 76. minute.