Iličević zabio za pobjedu, Olić za remi, Perišić dva u porazu

Četiri od 11 pogodaka u pet subotnjih utakmica Bundeslige djelo su hrvatskih nogometaša. Za dva je gola zaslužan Ivan Perišić, a po jedan su dodali Ivo Iličević i Ivica Olić...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

HSV je došao do prvih bodova ove sezone i to u velikom stilu. Na svojoj je Imtech-Areni s 3-2 srušio aktualnog prvaka Borussiju Dortmund, nanijevši joj prvi prvenstveni poraz nakon 18. rujna prošle godine. Dortmunđani su nanizali 31 utakmicu bez poraza u Bundesligi, a rekorder je upravo HSV koji između 1982. i 1983. godine nije izgubio u 36 dvoboja zaredom. Ispada tako da su Hamburžani spriječili Kloppovu momčad da nastavi lov na njihov rekord.

Domaći su poveli već u drugoj minuti pogotkom Heung-Min Sona, a rezultat 1-0 je stajao sve do prve minute nastavka kada se ukazao Ivan Perišić. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora i iskosa s lijeve strane prebacio domaćeg golmana Renea Adlera i pogodio suprotni kut njegovih vrata. Samo devet minuta kasnije bljesnuo je drugi hrvatski reprezentativac Ivo Iličević, vrativši prednost na stranu HSV-a. Sjajno je Rafael van der Vaart proigrao našeg veznjaka koji je izbio sam pred gol, ušao u kazneni prostor i pomalo iskosa s lijeve strane pogodio bliži kut Romana Weidenfellera koji je slabo reagirao.

Son je u 59. minuti povećao na 3-1, a svega nekoliko sekundi kasnije Perišić je jednu odbijenu loptu lakoćom poslao u praznu mrežu. Prvi su mu to prvenstveni pogoci ove sezone, baš kao i Iličeviću koji je iz igre izašao u 69. minuti. Milan Badelj je, pak, odradio svih 90 minuta za HSV i dobio žuti karton.

Wolfsburg je kod kuće odigrao 1-1 protiv novog prvoligaša Greuther Fürtha koji je poveo u 27. minuti autogolom Emanuela Pogatetza. Izjednačio je 15 minuta kasnije Ivica Olić, poslavši jednu odbijenu loptu glavom u mrežu. Premijerni mu je to bundesligaški pogodak za novi klub. Olić je odigrao cijelu utakmicu za "vukove", a u 87. minuti mu se u napadu pridružio i Srđan Lakić.

Волфсбург - Гройтер Фюрт 1:1 by FootballKing2192

U derbiju 4. kola Bayern je kao gost pobijedio Schalke s 2-0 i pobjegao Dortmunđanima na plus pet. Toni Kroos je zabio za 1-0 u 55. minuti, odigravši dupli pas s Thomasom Müllerom, a upravo je ovaj potonji igrač tri minute kasnije postavio konačni rezultat. Zabio je briljantan pogodak, ušavši u šesnaesterac s desne strane. Riješio se najprije jednog čuvara, poslavši mu loptu kroz noge, drugi ga nije htio rušiti, što mu je omogućilo da iz teškog kuta pošalje loptu u mrežu. Naš Mario Mandžukić je igrao za Bavarce do 70. minute kada ga je zamijenio Javi Martinez.

Fortuna je odigrala 0-0 protiv Freiburga i postala tek druga momčad u povijesti pristigla iz druge lige (nakon Kaiserslauterna) koja ni nakon četiri uvodna kola u elitnom razredu nije primila pogodak. Mainz je, pak, s 2-0 bio bolji od Augsburga, a Ivan Klasnić je pobjedu novih suigrača gledao s klupe. (TS)