Radošević zamijenio Higuaina, Kelava tragičar Udinesea

Novu sezonu najvišeg razreda talijanskog nogometa, Serie A, pobjednički su otvorili svi favoriti za naslov, osim Milana...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U nedjelju su svoje prve bodove upisali Napoli, Roma, Lazio i još nešto ranije milanski Inter. Napoli se s novim trenerom, Rafom Benitezom, i u prilično izmjenjenom sastavu, predstavio svojim navijačima u vrlo dobrom svjetlu, te je slavio s uvjerljivih 3-0 protiv Bologne.

10 by Samusleep

Svoj je prvijenac u debiju u Seriji A postigao Jose Callejon, bivši napadač Real Madrida. Dogodilo se to u 32. minuti prvog dijela, kada je Napoli prvi put probio obrambeni blok gostiju. Činilo se da će to biti i rezultat prvog poluvremena, no onda je Slovak Marek Hamšik zabio za 2-0 nakon asistencije Zunige. Konačnih je 3-0 postavio isti igrač nakon 18 minuta igre u nastavku.

Hrvatski je nogometaš Josip Radošević zaigrao od 84. minute susreta, umjesto argentinskog napadača, također bivšeg člana Real Madrida, Gonzala Higuaina.

Napoli 2-0 Bologna, Marek Hamsik by dm_5054a803360e5

Roma je kao gost svladala Livorno s 2-0, a susret je obilježilo ostavljenje Argentinca Erika Lamele na klupi za pričuve. Prolomila se priča uoči početka susreta da Lamela neće zaigrati, jer će u ponedjeljak potpisati za engleski Tottenham.

Strijelci dvaju pogotka u pobjedi rimskog sastava bili su Daniele De Rossi u 65. minuti i Alessandro Florenzi dvije minute kasnije.

Lazio je na svom Olimpicu s 2-1 svladao Udinese, a jedan od tragičara susreta bio je naš Ivan Kelava na gostujućim vratima. Naime, bivši vratar Dinama skrivio je kazneni udarac u 16. minuti koji je potom Antonio Candreva mirno realizirao. Tri minute prije toga Kelavu je probio i Hernanes nakon asistencije Miroslava Klosea.

Utješni pogodak za goste postigao je Luis Muriel, koji je na poluvremenu zamijenio Udineseovu legendu Antonija Di Natalea.

Spomenimo i da je cijelu utakmicu s klupe za pričuve Chieva pratio Manuel Pamić, čija je momčad uzela vrijedan bod na gostovanju kod Parme. Atalantin napadač Marko Livaja odigrao je svih 90 minuta u porazu svoje momčadi kod Cagliarija 2-1. (TS)