Nakon što su već osigurali naslov njemačkog prvaka, nogometaši Bayerna odigrali su kod kuće samo 3:3 protiv Hoffenhaima u 28. kolu Bundeslige, iako su vodili s 3:1.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Mario Mandžukić zaigrao je za Bavarce od početka drugog poluvremena, a njegova je momčad sva tri pogotka postigla u prvom dijelu. Dvostruki strijelac bio je peruanski napadač Claudio Pizarro u 31. i 40. minuti, a između njegova dva gola u strijelce se upisao i švicarski reprezentativac Shaqiri u 34. minuti.

Hoffenheim je poveo u 23. minuti preko Modestea, a nakon što je Bayern preokrenuo rezultat i poveo s 3:1, gosti su se vratili i osvojili bod zahvaljujući golovima Sejada Salihovića u 44. i Roberta Firmina u 75. minuti.

Bayern Munich 3-3 Hoffenheim Footyroom.com by footyroomcom

Ivica Olić bio je strijelac za Wolfsburg u domaćoj pobjedi protiv Eintrachta 2:1. Nakon što su gosti poveli u 11. minuti preko Aignera, Olić je postigao izjednačujući pogotka u 69. minuti, iz blizine lijevom nogom nakon ubacivanja Kevina De Bruynea.

Oliću je to bio 10. prvenstveni pogodak ove sezone. Pobjedu je Vukovima' donio Naldo u 89. minuti udarcem izvan kaznenog prostora. Ivica Olić odigrao je cijelu utakmicu za domaćine, a Ivan Perišić do 77. minute.

Wolfsburg na ljestvici drži odlično peto mjesto i udaljen je samo jedan bod od četvrtog Bayera iz Leverkusena, a četvrto mjesto na kraju sezone vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Apotekari su nastavili svoju lošu seriju rezultata u zadnje vrijeme, te su kao domaćini odigrali skromnih 1:1 protiv Braunschweiga.

Stuttgart je u svojoj Mercedes-Benz-Areni vodio protiv dortmundske Borussije s 2:0 već nakon 19 minuta igre, ali su na kraju slavili žuto-crni iz Dortmunda s 3:2. Gentner je zabio vodeći gol za Švabe već u 9. minuti nakon velike pogreške gostujuće obrane. Harnik je u 19. minuti poentirao za 2:0 nakon odličnog prodora i asistencije Traorea. Marco Reus bio je trostruki strijelac za Borussiju. Prvi je gol zabio u 30. minuti, a drugi s bijele točke u 68. minuti, nakon što je prethodno zbog drugog žutog kartona bio isključen Georg Niedermaier, koji je dobio dva kartona u razmaku od samo četiri minute. Pobjednički gol je Reus postigao u 83. minuti.

Mainz je kao domaćin uvjerljivo slavio protiv Augsburga 3:0. Tako je Augsburg jedina momčad u Bundesligi koja u ovoj kalendarskoj godini još nije odigrala niti jednu utakmicu bez primljenog gola.

Bundesliga, 28. kolo:

Bayern – Hoffenheim 3:3 (Pizarro 31, 40, Shaqiri 34 / Modeste 23, Salihović 44, Firmino 75)

Bayer Leverkusen – Braunschweig 1:1 (Kießling 53 – 11m / Reichel 47)

Stuttgart – Borussia Dortmund 2:3 (Gentner 9, Harnik 19 / Reus 30, 68 – 11 m, 83)

Wolfsburg – Eintracht 2:1 (Olić 69, Naldo 89 / Aigner 11)

Mainz – Augsburg 3:0 (Bungert 23, Hitz 38 – ag, Geis 83)

Freiburg – Nürnberg (18.30)

Redoslijed: 1. Bayern 78, 2. Borussia Dortmund 55, 3. Schalke 54, 4. Bayer Leverkusen 48, 5. Wolfsburg 47, 6. Mainz 44…

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na mobilnih uređaja.