POI: Matiću osmo mjesto u bacanju čunja

Hrvatski paraolimpijac Miroslav Matić osvojio je osmo mjesto u bacanju čunja na Paraolimpijskim igrama u Pekingu.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Matić ima tetraplegiju i jedan je od hrvatskih paraolimpijaca s najtežim oštećenjima na POI u Pekingu. Osmo mjesto je osvojio s rezultatom 21.46 što je preračunato u bodove 891, što je njegov najbolji rezultat ove sezone.

"Jako sam zadovoljan, jer se nalazim na paraolimpijskim igrama. Priželjkivao sam ulazak u finale i to sam uspio," kazao je 41-godišnji Riječanin kojem su ovo druge POI nakon Atene.

Natjecanje je trajalo skoro tri sata, no Matiću to nije predstavljao nikakav problem.

"Kada sam ušao u finale mogao sam čekati i do ponoći," dodao je. Njegovim rezultatom bila je zadovoljna i trenerica Mira Obučina.

"Prezadovoljna sam njegovim radom i rezultatom. Iskreno se radujem njegovom plasmanu."

Prvo mjesto s osvojio je Tunižanin Mourad Idoudi koji je slavio i u bacanju kugle. Ovoga puta je slavio s rezultatom 35.77 metara što je novi svjetski rekord. Drugi je bio Britanac Stephen Miller sa 1081 bodom (34.37), dok je treće mjesto osvojio Čeh Jan Vanek sa 1063 bodova (25.59).